Tani druk

Rynek pracy w Polsce

Aktualny rynek pracy tak gwałtownie się zmienia, że te profesje, na które jeszcze niedawno był popyt, dziś nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem. Które więc zawody charakteryzuje w tej chwili największe zapotrzebowanie?

Zatrudniający sygnalizują, iż największe deficyty występują w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalizacji. Pomimo widocznego zastoju w budownictwie nadal ukazują się trudności ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych.

Aktualnie niełatwo o dobre i wiarygodne omówienie (http://www.workservice.pl/praca/gadki/) odnośnie opisywanej problematyki, ale jeżeli chcesz takie zobaczyć, to zwyczajnie wejdź na ten odnośnik.

Na rynku pracy daje się we znaki znaczny deficyt doświadczonych inżynierów, co nie oznacza niestety, że na otrzymają zatrudnienie wszyscy absolwenci politechnik. Pracodawcy wysoko oceniają zdobyte doświadczenie, jednak co możemy wiedzieć w tym temacie kiedy dopiero uzyskaliśmy dyplom. Pozostaje tylko pokornie czekać na zdobycie praktyki w trakcie pracy w zawodzie. (Zobacz też oferty pracy administrator nieruchomości)

Time work

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Nadal na stosunkowo szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć doświadczeni technicy wszelakich specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy i energetycy. Nieustannie mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” chcą widzieć na liście pracowników właściwie wszystkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przetwórstwo przemysłowe, po finanse. Zawód ten ma cały czas wzięcie i zapowiada się, iż stan ten będzie się utrzymywał. Trudności ze znalezieniem oferty pracy nie powinni mieć również kierowcy. (Sprawdź praca gniezno) Rozwijająca skrzydła polska gospodarka opiera się w dużej części na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej.

Dalszą dziedziną jest informatyka, która ani na sekundę nie zatrzymuje się w miejscu. Ogólnodostępny obecnie środek masowego przekazu wprowadza nowoczesne technologie z miesiąca na miesiąc, co więcej, z tygodnia na tydzień. W duecie z informatyką idzie rozwój internetu, jego ogromny potencjał i możliwości, dlatego informatycy na pewno bez pracy w Polsce długo nie pozostaną. (News oferty pracy sopot)
Należy liczyć się z tym, że nie tylko praktyka zawodowa oraz ukończone szkoły wyższe otworzą nam wrota do sukcesu.

Czy podnoszony wątek bardzo Ci się spodobał? Jeżeli tak, to pójdź do oferty oraz przeczytaj informacje, w które obfituje inny serwis.

To także umiejętność pracy w zespole, wykazanie inicjatywy i bycie otwartym na nowe wyzwania staną się powodem, że zyskamy w oczach potencjalnego pracodawcy.