Tani druk

Rynek pracy w Żywcu

Już dłuższy czas jesteśmy w stanie zaobserwować nieciekawą sytuację na rynku pracy. Niestety, póki co jedynie wybrane województwa mogą pochwalić się opadającym wskaźnikiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści pojawiają się z Żywca. Czy władze miasta za mało działają, aby ściągnąć do Żywca nowych inwestorów?

Czy w Żywcu musi powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy dające dodatkowe miejsca pracy? Zdania radnych są podzielone. Jedni są pewni, że same koszty przystąpienia do strefy są wysokie,| a co ważne nie zapewniają powodzenia. Odpowiedzią na to zagadnienie jest niedaleko położona gmina, która mimo wielkich ambicji zwerbowała tylko jednego inwestora. Druga grupa ma inne spojrzenie. Uważają , iż strefa jest konieczna i jeżeli miasto nie zdecyduje się na podjęcie ryzyka, nigdy nie przekona się czy „było warto”. Należy próbować wszystkiego, w celu walki z bezrobociem i to jest ich zasada.
To zaledwie koncepty, a jak się przedstawia obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu? (Sprawdź też oferty pracy opiekunka osób starszych).
Żywiec, z racji swego wyjątkowego miejsca na mapie to dobrze rozwinięta turystyka, gastronomia – sprzedaż apartamentów w rewalu – oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele czy domy wczasowe stale poszukują pełnych zapału osób, które z zaangażowaniem i pasją poświęcą się obowiązkom wykonywanym w nowym miejscu pracy.

praca

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Cały czas w Żywcu poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi, sprzedawcy, czy wykwalifikowani robotnicy fizyczni. Szczególnie, że za chwilę nastanie sezon wiosenno-letni, a wraz z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe. To kusząca opcja, przede wszystkim dla tych osób, które nie posiadają stałego zatrudnienia.

Pozytywem prac sezonowych jest to, że zatrudniającym nie zależy jedynie na świadectwach ukończonych szkół, co na zaangażowaniu i chęci rozwoju własnej wiedzy. Dzięki takiemu podejściu powierzone czynności mogą być dokonywane zarówno przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez doświadczenia.
Jakie jeszcze zawody poszukiwane są na terenie miasta? Zdecydujmy się by przejrzeć oferty pracy w sieci. Najłatwiej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej tekst, przykładowo: oferty pracy Żywiec – a jest możliwość, że napotkamy na satysfakcjonującą nas pracę.