Tani druk

Rynek pracy w Żywcu

Już dłuższy czas jesteśmy w stanie zaobserwować nieciekawą sytuację na rynku pracy. Niestety, póki co jedynie wybrane województwa mogą pochwalić się opadającym wskaźnikiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści pojawiają się z Żywca. Czy władze miasta za mało działają, aby ściągnąć do Żywca nowych inwestorów?

Czy w Żywcu musi powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy dające dodatkowe miejsca pracy? Zdania radnych są podzielone. Jedni są pewni, że same koszty przystąpienia do strefy są wysokie,| a co ważne nie zapewniają powodzenia. Odpowiedzią na to zagadnienie jest niedaleko położona gmina, która mimo wielkich ambicji zwerbowała tylko jednego inwestora. Druga grupa ma inne spojrzenie. Uważają , iż strefa jest konieczna i jeżeli miasto nie zdecyduje się na podjęcie ryzyka, nigdy nie przekona się czy „było warto”. Należy próbować wszystkiego, w celu walki z bezrobociem i to jest ich zasada.
To zaledwie koncepty, a jak się przedstawia obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu? (Sprawdź też oferty pracy opiekunka osób starszych).
Żywiec, z racji swego wyjątkowego miejsca na mapie to dobrze rozwinięta turystyka, gastronomia – sprzedaż apartamentów w rewalu – oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele czy domy wczasowe stale poszukują pełnych zapału osób, które z zaangażowaniem i pasją poświęcą się obowiązkom wykonywanym w nowym miejscu pracy.

praca

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Cały czas w Żywcu poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi, sprzedawcy, czy wykwalifikowani robotnicy fizyczni. Szczególnie, że za chwilę nastanie sezon wiosenno-letni, a wraz z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe. To kusząca opcja, przede wszystkim dla tych osób, które nie posiadają stałego zatrudnienia.

Ta niezła strona (http://www.polnet.pl/pl/drob/transport_drobiu/transport_jajek/eggs-cargo-system) także posiada wciągające materiały na przedstawiany tutaj temat. Jeśli więc Cię on interesuje – nie czekaj i przeczytaj to.

Pozytywem prac sezonowych jest to, że zatrudniającym nie zależy jedynie na świadectwach ukończonych szkół, co na zaangażowaniu i chęci rozwoju własnej wiedzy. Dzięki takiemu podejściu powierzone czynności mogą być dokonywane zarówno przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez doświadczenia.
Jakie jeszcze zawody poszukiwane są na terenie miasta? Zdecydujmy się by przejrzeć oferty pracy w sieci. Najłatwiej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej tekst, przykładowo: oferty pracy Żywiec – a jest możliwość, że napotkamy na satysfakcjonującą nas pracę.