Tani druk

Rynek szkoleń dla firm

Rynek szkoleń oferuje przedsiębiorcom obecnie bardzo dużą ilość kreatywnych rozwiązań dla firm. Jedną z ciekawych tematyk szkoleniowych jest szkolenie 5s. Szkolenie to wzięło swoją nazwę od początkowych liter słów, które opisują najważniejsze zasady, jakimi rządzi się ta metoda.

Po pierwsze będzie trzeba usunąć wszystkie przedmioty, jakie mają możliwość przeszkadzać nam w pracy. Rzeczy takie okleja się najczęściej czerwonymi kartkami. Po tym lądują takie przedmioty w jakimś pudle, gdzie ocenia się, czy są przydatne do pracy. Jest to selekcja. Następna część to systematyka. Tutaj trzeba poukładać wszystko tak, żeby mieć do nich łatwy dostęp, w zależności od naszych potrzeb korzystania z tych rzeczy.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś faktycznie niecodziennego? Nie ma żadnego kłopotu – spójrz na to a satysfakcja będzie zapewnione.

Umiejscowienie ich musi być klarowne aby nie marnować ani jednej chwili na poszukiwanie danej rzeczy. Umiejscowienie jest porządnie opisana.

szkolenie

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeci ważny element całej układanki to sprzątanie. Za pomocą cyklicznego sprzątania możemy nie tylko czuć się przyjemnie w pracy ale przede wszystkim mamy możliwość darzyć większym szacunkiem naszą pracę. Następnym krokiem jest standaryzacja. Polega ona na utrzymaniu wszelkich reguł, jakie uprzednio wdrożyliśmy w życie. Musimy więc teraz opisać wszystkie zasady, stworzyć stosowne formularze, harmonogramy, listy kontrolne itp. Ostatnim elementem całego przedsięwzięcia umiejscowiona została samodyscyplina. Należy w tym momencie cały czas dbać o to, żeby pracownicy chciał utrzymać wszelkie wdrożone standardy.

Do tego stosuje się dużą ilość zasad, których należy się trzymać, żeby uzyskiwać jak najwyższe rezultaty – szczegóły na . Da się w takim razie stwierdzić, że początkowe trzy elementy takiej metody budują całą strukturę a następnie w czwartej części oraz w ostatnim etapie stara się utrwalić wcześniejszą technikę. Za pomocą tej techniki możemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się niewłaściwych działań w miejscu pracy. Oprócz tego stosowanie z tych metod przyczyni się do tego, że działania każdego pracownika staną się efektywniejsze i bardziej skuteczne.

Redukcja kosztów, o wiele wyższe rezultaty oraz wyższy poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy to jedynie pierwsze skutki wdrożenia koncepcji 5s. Dobre szkolenia metodą 5s kierowane są na ogół zarówno do personelu jak i do kadry zarządzającej. Obniżymy nasze koszty przy podwyższeniu profesjonalizmu pracy.