Tani druk

Scrapbooking to ozdabianie zdjęć w artystyczny sposób

Zdjęcia są niezwykłym zbiorem wspomnień chwil, które przeżyliśmy. A jeszcze ładnie oprawione zdjęcia, są niczym miód na nasze serca. Techniką, dzięki której nasze prywatne albumy będą wyglądały jak małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Na skutek tej metody, spoglądając na kartę wakacyjnym zdjęciem ujrzymy nie jedynie zdjęcie, ale zasuszony kwiat, którym obdarował nas ukochany, list z wyznaniem miłosnym, napisany z myślą o nas tego spotkania… Dlatego, że formą przekazu jest w tym przypadku nie tylko słowo, ale obraz.

Scrapbooking

Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Chwytanie chwil w papierową ramkę trwa już ponad dwieście lat. To w Ameryce, w dalekiej przeszłości, zaczęto nadawać wspomnieniom tę zachwycającą formę – fotografie wklejone do albumów przystrajano suszoną lawendą i rumiankiem, dodawano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na fotografii ilustrowano odręcznie napisaną notatką lub fragmentem gazety i… gotowe. Oglądanie albumów przenosiło nas więc w sentymentalną podróż wspomnień i aromatów.

Scrapbooking

Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą wartością scrapbookingu jest to, że możemy sami tworzyć nasze albumy, nie wydając przy tym pieniędzy. Wycinki z gazet, niewielkie przedmioty, które bez trudności pokazać w albumie, resztki materiałów, a zatem wszystko to co wiąże się z chwilami, które minęły – nie musimy na nie wydawać pieniędzy. Owszem, jeśli szukamy bardziej oryginalnych, wyszukanych akcesoriów możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci. Oferta jest tak imponująca, iż można stracić poczucie czasu przeglądając imponującą ilość oryginalnych dodatków, czyli zabawnych papierów, pieczątek czy dziurkaczy.

Scrapbooking (przejdź do sklepu) to nie tylko aranżacja zdjęć, to też technika zdobienia – nadawania zużytym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego życia, za pomocą scrapbookingu możemy także stworzyć niezobowiązujące upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, papiery do pakowania prezentów a także ozdoby na wiele okazji.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym miejscu materiał? Kliknij zatem poza tym ten link oraz przeczytaj więcej info słomka do yerby na opisywany problem.

Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż własnoręcznie zrobiony album na zdjęcia?
Opisywanie zdarzeń za pomocą na pozór niepotrzebnych przedmiotów, z uwiecznioną na zdjęciu chwilą, może stać się wielką pasją, dzięki której opanujemy sztukę łączenia wspomnień z własną kreatywnością.