Tani druk

Segregacja śmieci, całkiem nowa polityka w zakresie odbioru śmieci, to nasza nowa rzeczywistość. Jak to odbieramy, czy to akceptujemy?

Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce, tak mówią piewcy porządku, tzw. perfekcjoniści. Jednakowoż gdy spojrzymy na siebie, na nasze przyzwyczajenia i podejście do różnych spraw, to również odnajdziemy w sobie dużo bardzo zbliżonych cech. Każdy bowiem ma cechy, jakie wskazują na konkretny rodzaj grupowania rzeczy. Jak to się odnosi do „reformy śmieciowej”, jaka niedawno zapanowała w Polsce?

segregacja

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Ostatnia reforma w zakresie segregacji śmieci poczyniła dość sporo zamieszania, lecz jak spojrzymy teraz, to zdaje się raczej, iż powoli zaczynamy to akceptować. Jednakowoż nauczeni przez lata, że jak http://www.tawol.com.pl/pl/kolnierze-szyjkowe/ śmieć to po prostu śmieć pakowaliśmy wszystko do jednego worka. Aktualnie jednakże, zgodnie z filozofią, że wszystko ma swoje miejsce, każdy śmieć musi trafić do konkretnego worka. Za odbiór odpadów odpowiadają specjalistyczne firmy, które zostały wybrane do tego typu zadań. Choć istniały spore obawy, czy zadomowi się u nas ten zupełnie nowy sposób segregacji śmieci, to jak pokazują wstępne rezultaty jest całkiem okej.

Źródło artykułu –

Co do pozostałych rodzajów odpadów to są pozostałe mechanizmy, jak skup surowców wtórnych.

W opublikowanym tutaj tekście są niebanalne wątki, ale sprawdź też, co jest w najświeższym tekście. Bez ociągania zwyczajnie go kliknij!

Takie surowce to w największym stopniu odpady produkcyjne, ale również odpady, które jesteśmy w stanie użyć do ponownego przerobu. Jak więc widzimy, są to odpady, które mogą być jeszcze przydatne w przyszłości, ich przerobienie jest więc korzystne dla nas wszystkich. W innych bardziej rozwiniętych krajach taka segregacja śmieci istnieje już od wielu lat, więc jest to na bardzo wysokim poziomie. Przykładowo w Szwecji świetnie spisuje się recykling, jeśli wierzyć rezultatom to już ponad 90% tak przerobionych śmieci trafia do dalszego przerobu. To niesamowita informacja, gdyż potwierdza ona to, iż

segregacja

Autor: Florian Kreitmair
Źródło: http://www.flickr.com

jeśli pragniemy zatrzymać góry przybywających szybko śmieci to powinniśmy jak najwięcej odzyskiwać odpadów.

Takie działanie przynosi same korzystne efekty. Miejmy nadzieję, że i u nas kiedyś będzie tak jak w Szwecji. Segregacja, którą teraz mamy jest do tego pierwszym krokiem. Jak możemy obserwować ludzie starają się to robić jak najlepiej umieją, zobaczymy, jak będą postępować firmy odbierające te śmieci, czy wszystko będzie przebiegało według konkretnych procedur. Do tej pory nie było jakichś alarmujących zgłoszeń, iż coś się dzieje, więc miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie cały czas. Zapewne warto, o czym przekonujemy się już aktualnie.

Źródło –