Tani druk

Skuteczny audyt podstawą rozwoju firmy

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to ciężka praca. Wie o tym każdy manager. Trzeba analizować każdy element funkcjonowania, począwszy od HR, po rachunkowość. A na domiar złego do Polski nadchodzi dekoniunktura, zatem przedsięwzięcia, które chcą utrzymać się na rynku, powinny uporządkować swoje finanse.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Ratunkiem z tej sytuacji jest zatrudnienie zdolnych księgowych, którzy zawalczą o przejrzyste i dopasowane do koniunktury budżety. Często to nie wszystko, co potrzebne. Trzeba sięgnąć po pomoc najświetniejszych speców od zarządzania biznesem. Osobą, która może wyciągnąć przedsiębiorstwo z wielkich problemów i gładko wprowadzić w dekoniunkturę, jest audytor (dodatkowe info) wewnętrzny lub zewnętrzny.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Porządny audytor dokona dogłębnej analizy całości pozycji finansowej przedsiębiorstwa, starając się wyszukać kilka kluczowych rzeczy. Po pierwsze, poszukuje wszelkiego rodzaju błędów i uchybień ze strony naszych pracowników. To znany fakt, że osoba z zewnątrz lepiej dopatrzy się rzeczy, które mogą być przez pracowników przeoczone. Albo, co gorsza, z premedytacją popełnione. Nie okłamujmy się, defraudacje wewnątrz firm się zdarzają.

Następną sprawą, którą próbuje odnaleźć audytor, to możliwości ulepszenia finansów przedsiębiorstwa. Ujmując sprawę prościej, chodzi o możliwe oszczędności i drogi efektywniejszego wydatkowania aktywów. To podstawowa sprawa, szczególnie wobec kroczącego do nas kryzysu gospodarczego. Finanse przedsiębiorstwa muszą być przejrzyste i pozbawione nieprzydatnych wydatków.

Ale nie jedynie audytor potrafi pomóc firmie. Niesamowicie praktyczną pomoc może przynieść firma konsultingowa. Taka agencja dysponuje kompetentnym personelem, osobami, które znają rynek jak własną kieszeń i są skłonne podpowiedzieć działania. Można zatrudnić mentora, który będzie asystował w niełatwych momentach i dzięki swojej wiedzy pozwoli działalności przejść przez dekoniunkturę.

Takie przedsiębiorstwa organizują także szkolenia dla personelu. To idealna szansa, by poprawiali swoje zdolności oraz, jeśli szkolenie jest prowadzone na wyjeździe, by poznali się lepiej.

Źródło: Iso.org.pl