Slayer i Coma – ciekawostki


Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zdobyły status złotej płyty w Ameryce, a sam zespół zdobył dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach) Utwory Slayer miały w sobie elementy hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki poważnej (na przykład w nazwie płyty Diabolus in Musica – jest to synonim oznaczający „tryton”, czyli charakterystyczny interwał, który w wiekach średnich był uważany za demoniczny dysonans) (odkryj więcej…).
Pasjonuje Cię opisywana kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (http://sushibistro.pl/pl/kontakt/) bardzo podobnego wpisu – on także jest godny uwagi.
Szczególnie Slayer (pierwotnie „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za prekursora także death metalu, którego ślady można znaleźć w krążkach Hell Awaits.
Popularny i ceniony Slayer jest znany z fascynującego brzmienia utworów i nowatorskich dźwięków. Na początku odgrywał tylko rolę supportu innych zespołów i koncertował covery Iron Maiden, potem jednak – m.in. dzięki docenieniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i opublikowaniu albumu Show No Mercy rozpoczęli karierę w thrash metalu. Ta chwila niewątpliwie stanowiła istotny czynnik popularności grupy Slayer, który do teraz cieszy się nadzwyczajną sławą ,a także posiada ogromne rzesze słuchaczy na całym świecie, a koncertuje dziś – także w Polsce. Jeszcze odmiennych miłośników muzyki mogą zwłaszcza intensywnie poruszyćintensywne nowe edycje ich krążków. Tak samo słynna Coma jest znana z fascynujących inspiracji takimi grupami, jak Led Zeppelin czy Illusion. Nie brakuje tam również oryginalnych tytułów piosenek i eksperymentalnych dźwięków.
.