Tani druk

Sprawny content marketing zapewni wyższą sprzedaż

Każdy posiadacz sklepu internetowego publikuje na swojej stronie opisy produktów oraz ogólne informacje dotyczące zasad zakupu. Niestety, teksty umieszczane w e-sklepach nie zawsze cechują się odpowiednią jakością oraz unikalnym charakterem. Osoby prowadzące sprzedaż przez Internet często zadowalają się sztampowymi treściami. Wiedza o znaczeniu content marketingu stosunkowo niedawno zaczęła upowszechniać się wśród właścicieli sklepów internetowych. Jej umiejętne wykorzystanie zwykle skutkuje wzrostem sprzedaży …

Opisy produktów mają spory wpływ na wyniki e-sklepu

Laptop na biurku

Autor: Garrett Coakley
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczenie jakie ma content marketing jako pierwsi docenili liderzy krajowego sektora e-commerce. Dobrym przykładem może być firma Praktiker, która prócz tradycyjnych placówek handlowych prowadzi również sprzedaż internetową. Przed wprowadzeniem zmian opisy produktów oferowanych w e-sklepie Praktikera ograniczały się do podania specyfikacji technicznej. Umieszczenie unikalnych i bardziej rozbudowanych treści spowodowało wzrost sprzedaży wybranych produktów nawet o 300%. W tym samym czasie liczba wejść z wyszukiwarki Google wzrosła o 120% (dla istotnych fraz).

Przykład Praktikera udowodnił, że opisy produktów mają ogromne znaczenie. Większość osób prowadzących e-sklepy zleca tworzenie takich treści copywriterom lub agencjom reklamowym.

Zainteresowała Cię rozpatrywana w tym poście kwestia? W takim razie kliknij tutaj i zobacz jeszcze więcej szczegółów w tekście (http://www.waliduda.pl/)!

Wspomniane rozwiązanie nie jest złe pod warunkiem, że osoba redagująca opisy produktów skupia się na konkretach i unika nagromadzenia marketingowych sloganów.

Przed złożeniem tekstowego zamówienia właściciel e-sklepu może poprosić wytypowaną firmę lub osobę o zredagowanie próbnych treści. Ich jakość (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/polski-program-jakosci-obslugi/) powinna być takim samym kryterium, jak stawka zaproponowana przez copywritera. Warto również pamiętać o sprawdzeniu unikalności zamówionych tekstów. Do wykrywania ewentualnych plagiatów można wykorzystać bezpłatne narzędzia, które są dostępne w Internecie (przykład: Jakość zamówionych tekstów warto kontrolować w trakcie ich tworzenia. Dlatego właściciel e-sklepu powinien uzgodnić z copywriterem systematyczną wysyłkę opisów produktowych. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejsze wprowadzanie zmian i korekt.

Porady i artykuły tematyczne pomogą w kreowaniu wizerunku …

Właściwe opisy produktów są tylko podstawowym elementem strategii z zakresu content marketingu. Po ich umieszczeniu na stronie właściciel e-sklepu powinien zastanowić się nad kolejnym rozwiązaniem. Mowa o publikacji artykułów tematycznych, które są kierowane do obecnych i potencjalnych klientów (przykład: „Jak wybrać odpowiedni telefon komórkowy?”). Takie praktyczne treści można wykorzystać do budowania wiarygodności i eksperckiego wizerunku firmy. Dobre artykuły pomagają również w pozycjonowaniu e-sklepu i przyciągają wielu użytkowników wyszukiwarek internetowych.