Tani druk

Sprawy ostateczne

Z pewnością głowiliście się kiedyś nad tym, co staje się po zgonie. Odpowiedzieć próbują różnorakie systemy religijne, jednak zazwyczaj jest tak, że człowiek posiada własne przekonania w tej sprawie. Łatwo zaś stwierdzić, jaki ślad zostanie po nas na Ziemi. Dobrą rzeczą jest własnoręczne zorganizowanie sobie miejsca na pochówek oraz kupno ładnego pomnika. To dobra opcja dla tych, którzy boją się, że bliscy po zgonie nie podołają wyzwaniu. To także świetny rok dla estetów, którzy mają jasne wyobrażenie o tym, jak ma prezentować się ich miejsce wiecznego spoczynku.

nagrobek granitowy

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej gustowne i estetyczne są nagrobki – (adres tej strony) granitowe. Jeżeli posiadasz sporo gotówki, możesz zatrudnić artystę rzeźbiarskiego, który wykuje dla ciebie niepowtarzalny grób. Idei na wygląd nagrobku można szukać w wielu miejscach. Doskonałym sposobem na odszukanie wzorca jest wyprawa na którąś ze starych nekropolii. Wielu ludzi twierdzi, że najpiękniejszym cmentarzem na świecie jest Père Lachaise, leżący w Paryżu. Pomniki granitowe, które można tam zobaczyć, są perełkami sztuki.

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba również pogłowić się nad wyborem nekropolii. Na bank będziesz pragnął postawić na miejsce, z którym czujesz jakąś więź. Wiele osób pragnie mieć grób w okolicach często odwiedzanych. Bardzo ważnym czynnikiem jest też pragnienie bycia pogrzebanym razem z ukochaną osobą.

Niedawno pojawiała się nowa, bardzo interesująca oferta – by ją zobaczyć, kliknij tu i spójrz na serwis (http://gloria.wroc.pl/uslugi-pogrzebowe/ekshumacja/) a z pewnością się nie rozczarujesz.

Mogiły małżeńskie są fantastycznym świadectwem głębokiej więzi, która istnieje nawet po odejściu do zaświatów. O ile zdecydujesz się na wykupienie miejsca pochówkowego gdzieś daleko od punktu, w którym zamieszkują twoi bliscy, zastanów się dogłębnie, czy aby to w rzeczywistości dobra decyzja. Ulokowanie grobu w tym samym mieście to pewność, że ukochani będą go często odwiedzali i dbali o to, by był czysty. Decyzja jest twoja, ale mądrze również wziąć pod uwagę kwestię tych, którzy po twoim zgonie będą zajmować się twoim nagrobkiem.