Tani druk

Spróbujmy odkryć nową muzykę, inne gatunki

Czy funkcjonowanie bez muzyki jest tak naprawdę realne? Jakby nie patrzeć tak – przecież nawet najwspanialsza muzyka to nie woda, jakoś można żyć bez choćby codziennego słuchania ulubionej reggae płyty cd/dvd, etc. Jednakowoż byłoby idealnie gdybyśmy w żadnym przypadku nie musieli niejako zrezygnować ze słuchania muzyki.

hip-hop

Autor: Circuito Fora do Eixo
Źródło: http://www.flickr.com
W zasadzie muzyka sprawia, iż całe nasze życie jest milsze, po prostu wcale nie jest tak, że czujemy swoistą pustkę w sercu. No wiadomo: fajna muzyka może znacznie polepszyć nasz dzień, zatem można śmiało powiedzieć, iż słuchanie muzyki jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, to akurat jasne.

Byłoby super, gdyby choćby rap i hip-hop płyty cd/dvd były w Polsce „nieco” mniejszym wydatkiem, lecz w sumie trudno naciskać na przedsiębiorstwa, które zajmują się produkowaniem muzyki, płyt. Takie firmy są zarządzane przez mądrych ludzi, którzy zdają sobie sprawę jak zapewnić akcjonariuszom większe profity. Chociaż oczywiście są fajne możliwości, dzięki to którym najzwyczajniej w świecie będziemy mieli nielimitowany dostęp do piosenek, legalnie, najzupełniej bez opłat. To jest naprawdę coś realnego.

Interesują Cię różnego rodzaju inne wiadomości (http://dominikkania.pl/)? To świetnie, gdyż masz szansę wejść na kolejną witrynę i tam przeanalizować precyzyjne wiadomości.

Bądź co bądź wystarczy nieco się rozejrzeć, otworzyć konto na Spotify. Trudno tak naprawdę zakładać, że takie serwisy jak Spotify są niegodne naszej uwagi. Można powiedzieć, iż Spotify to nieodległa przyszłość muzyki (powiększaj płytotekę muzyczną taniej: muzyka popularna płyty cd).

Bardzo cieszy, że dzisiaj niemal wszystkie – popularne, ale również całkowicie niszowe reggae, blues albo pop płyty cd/dvd bez większego kłopotu mogą zostać odsłuchane przez nas bez najmniejszych ograniczeń, za darmo, bez łamania prawa. Wystarczy trochę bardziej otworzyć oczy.

Może ten tekst to zwykły misz-masz, a więc generalnie nie umieszczono w nim za wielu bardzo szczegółowych, odkrywczych informacji, porad, ale no nie takie miał intencje autor owego artykułu. Pamiętajmy zatem: blues, poezja śpiewana płyty cd/dvd czy twórczość raperów wreszcie jest aktualnie dostępna dla dosłownie każdego melomana. Ogromna szkoda, że w wielu przypadkach nie korzystamy z takich możliwości (zobacz nowości i zamów do domowej płytoteki: płyty hip-hop i rap).