Tani druk

Śruba, obejma, szakiel – do czego się przydają?

śruby

Źródło: www.morguefile.com

Szekla jest metalową klamrą zazwyczaj w postaci znaku alfabetycznego U. Wykorzystywana jest wszędzie tam gdzie trzeba szybko połączyć na przykład liny. Ma ona różne zastosowania przykładowo przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz ujmując wszędzie tam gdzie chcemy coś przyczepić, przywiesić czy powiesić. Każda nabyta przez nas szekla powinna zawierać odpowiedni ateszekle – zajrzyj koniecznie -eraz szekle stosowane są na statkach żaglowych, czyli jednostkach pływających służących przykładowo do celów wczasowych. Należy ona do tak określanych zapasowych szpargałów, które musi mieć niejeden żeglarz w swej tak zwanej kasetce bosmańskiej. Powinno być ich w rezerwie trochę więcej, albowiem notorycznie wlatują do wody i toną.

Obejma zaciskowa służy na przykład do przymocowywania węży z grubej gumy. Również stosowana jest do rur wówczas utworzona jest ze stali nierdzewnej. Zastosowanie stali nierdzewnej w dużej mierze obniża ciężar obejmy i czyni ją znaczniej giętką. Jest ona wówczas o połowę lżejsza od typowych obejm żeliwnych. Należy również pamiętać o tym, że stal nierdzewna nie ulega korozji. Dzięki temu śmiało może być stosowana na zewnątrz, bowiem zmienne warunki klimatyczne nie mają na nią choćby minimalnego wpływu.

śrubka

Źródło: www.morguefile.com

Śruby nierdzewne są gwarancją znakomitej jakości a także długowieczności. Bardzo często używane to śruby A2 określane potocznie, jako właśnie nierdzewne a także śruby (więcej w serwisie) A4 nazywane śrubami odpornymi na kwasy. Te pierwsze używane są między innymi do produkcji sprzętu gospodarstwa domowego. Te drugie są bardziej odporne na korozję aniżeli pierwsze i używa się je przede wszystkim w przemyśle celulozowym a też w przemyśle spożywczym i okrętowym. Śruby odróżniają się pomiędzy sobą w głównej mierze rozmiarami, kształtem łba oraz zakończeniem. Śruby nierdzewne znakomicie nadają się na zewnątrz, gdzie panują zmienne warunki atmosferyczne. Nierdzewność tego typu śrub czy w ogóle stali uzyskuje się dzięki wprowadzeniu do stali należytych dodatków stopowych na przykład chromu. W związku z tym stal nierdzewna może być używana w środowisku agresywnym, jest ona odporna na duże temperatury i posiada lśniący połysk.

Źródło: metfix.com.pl