Tani druk

Sytuacja na rynku pracy w Grudziądzu

Miasto Grudziądz oraz powiat grudziądzki należy do terenów, w których mamy okazję zaobserwować największe bezrobocie w województwie kujawsko-pomorskim. Od momentu w którym kilkanaście lat temu upadły ważne dla miasta i regionu zakłady, bezrobocie jest wysokie.

Choć na ich terytorium pojawiły się sieci sklepów spożywczo-przemysłowych czy restauracje, to nie jest to przemysł, który jest w stanie zagwarantować miejsce pracy kilku tysiącom osób. Jednak można mówić o niewielkiej zmianie na lepsze rynku pracy, albowiem ostatnimi czasy powstało na terenie Grudziądza wiele interesujących zakładów. (Dla Ciebie oferty pracy opiekun medyczny)

praca

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Kosmetyczne centrum dystrybucyjne w którym etaty znaleźli głównie magazynierzy, ale także pracownicy administracji i kadr oraz informatycy), galeria handlowa – a w niej znajdujących się 70 różnych stanowisk handlowych i usługowych, czy popularne sieci sklepów spożywczo-przemysłowych, które cały czas są otwarte na nowych pracowników. Miasto to także branże motoryzacyjne – własne działalności, np. warsztaty samochodowe, które nie mogą uskarżać się na nieobecność klientów.

Nieustannie w Grudziądzu poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi oraz osoby związane z opieką ludzi starszych czy ochroną zdrowia.Zawody te są zawsze na czasie i nie tracą na swej aktualności. Urząd miasta bezustannie stara się szukać nowych rozwiązań w walce z bezrobociem, np. wychodząc z propozycją unijnego projektu zaadresowanego do osób, które ukończyły 50. rok życia oraz organizując szkolenia czy kursy.
Gdy chcemy pomóc losowi, wskazane jest „wzięcie spraw we własne ręce”. Zbawienny może okazać się internet.

praca

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydujmy się więc, aby przeznaczyć trochę czasu na znalezienie ofert na różnego rodzaju portalach przeznaczonych pracy. Nie obawiajmy się nowych dziedzin, bo być może zawód z którym nie wiązaliśmy przyszłości okaże się satysfakcjonujący zarówno po względem finansowym jak i własnych wymagań. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę: oferty pracy Grudziądz, a być może tą drogą odnajdziemy swego przyszłego pracodawcę.
Lada dzień przyjdzie wiosna, a wraz z nią prace sezonowe i perspektywy na niższy poziom bezrobocia…