Tani druk

Szczecin inwestuje w rozwój

Liczba mieszkańców Szczecina stale maleje. Takie wnioski płyną z rejestru osób zameldowanych na stałe. Zazwyczaj są dwie główne przyczyny takiej sytuacji. Pierwszy , z nich to starzenie się społeczności, druga zaś to emigracja mieszkańców do innych miast. Ta druga przyczyna jest ogromnym dylematem lokalnych władz. Dlaczego tak się dzieje? Czy można na nią coś zaradzić?

szczecin - pomnik

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczącymi powodami takiego stanu rzeczy są: brak pracy na lokalnym rynku, brak wykwalifikowanych pracowników, oraz nieduży popyt. W związku z tym regularne wpływy do budżetu są niewystarczające, a kapitał ludzki nie zapowiada możliwości zmiany stanu. Gdy tak się dzieje lokalne władze zlecają sporządzenie profesjonalnych badań społecznych pomocnych w budzeniu do życia zupełnie nowych inklinacji, które nadają kierunek i pchają rozwój lokalnej gospodarki. To właśnie stało się w Szczecinie.

Rzecz pod hasłem praca egospodarka jest konieczna do rozpoczęcia zmian i zatrzymania społeczności w mieście. Statystyki przemawiają same za siebie. Zgodnie i informacjami podawanymi przez Work Service S.A. na 2014 rok perspektywy rozwoju gospodarczego są pomyślne zarówno dla Polski, jak i Unii Europejskiej. Bezrobocie będzie malało, powstaną nowe miejsca pracy, a płace odrobinę wzrosną.

szczecin

Autor: Lovepro
Źródło: http://www.flickr.com

Władzom Szczecina bardzo zależy na polepszeniu dotychczasowej sytuacji, zachęceniu społeczności do pozostania w mieście oraz lokalnym rozwoju gospodarczym.

Ponadto uruchomiono serwis , który ma za zadanie zachęcić przedsiębiorców do zainwestowania w Szczecinie. Opublikowano w nim informacje o lokalnej gospodarce, uwarunkowaniach naturalnych, opinie inwestorów, którzy działają na lokalnym rynku, informacje o uwarunkowaniach wynikających z lokalizacji miasta, atuty oraz atrakcje, a także strategię rozwoju miasta do roku 2025.

Strategia rozwoju Szczecina 2025, to bardzo ważny dokument. Do wykonania jej przyczyniło się mnóstwo analiz i badań.

Ten artykuł jest interesujący, jednak warto poznać również inne tego typu posty. Dlatego zobacz przykłady (https://www.traple.pl/team/anna-jelinska-sabatowska/), które również będą dla Ciebie wartościowe.

Strategia ta wykorzystuje mocne strony i szanse wynikające z analizy SWOT, a najważniejsze kierunki zmian dotykają rozwoju społeczno-gospodarczego, czyli obszarów, które wymagają natychmiastowego ratunku.