Tani druk

Telefonia dla przedsiębiorstw – jakie są udogodnienia?

Większe firmy potrzebują sprawnych i tanich rozwiązań związanych z telekomunikacją. Jest to zwłaszcza pomocne w przedsiębiorstwach trudniących się telemarketingiem, czy tych które wymagają dobrej komunikacji między różnymi działami. Spora liczba telefonów i faksów wymaga zamontowania własnej centrali telefonicznej w celu uniknięcia zatorów na linii telefonicznej.

Centrala telefoniczna umożliwia prowadzenie wielu rozmów przy wykorzystaniu wyłącznie kilku linii telefonicznych. Przykładowo jeśli firma ma dział wsparcie technicznego, w którym pracuje paru pracowników, nie jest niezbędne instalowanie oddzielnej linii i ustalanie osobnego numeru dla wszystkich. Centrala telefoniczna połączy petenta w sposób automatyczny z jednym z konsultantów, nawet jeśli parę linii jest już zajętych.

Postęp to większe możliwości

telefon

Źródło: www.morguefile.com

W dawnych czasach centrale telekomunikacyjne były niezwykle drogimi urządzeniami, będącymi w posiadaniu firmy telekomunikacyjnej. Koszty wykorzystania podnosiły nagminne uszkodzenia i konieczność obsługi manualnej. W dzisiejszych czasach centrale cyfrowe są niewielkie, prawie się nie psujące i na tyle tanie, że duże przedsiębiorstwa mogą w nie zainwestować. Taka centrala potrzebuje tylko właściwej konfiguracji dokonanej przez fachowców z dziedziny telekomunikacji i może spełniać swe zadania w zasadzie bez działań zewnętrznych co umożliwia zmniejszenie kosztów działania praktycznie tylko do kosztów prądu zużywanego przez centralę.

Zmniejszanie kosztów
Każda duża firma próbuje maksymalnie zmniejszyć wydatki przy zachowaniu wysokiej efektywności. Firmy zajmujące się telefoniczną obsługą klienta zamiast standardowych cyfrowych centrali wybierają centrale voip.

Zainteresowały Cię poniższe informacje? Niezwykle nas to raduje i tym samym zachęcamy Cię do serwisu autora (http://www.zabudowy-samochodowe.pl/zabudowy-busow/) po nową porcję detali.

Oznacza to tyle, że rolę aparatu telefonicznego pełni komputer łączący się z serwerem spełniającym zadania centrali. Ceny takiego rozwiązania voip dla firm są o wiele mniejsze od tych, które należy ponieść w przypadku tradycyjnej centrali. Serwery są znacznie tańsze od centrali, korporacje mogą oszczędzić wiele na aparatach telefonicznych a jakość wykonywanych usług jest dobra dzięki temu, że pracownik posiada dostęp do zintegrowanego systemu za pośrednictwem komputera. Poza tym nagrywanie rozmów jest praktycznie prostsze, co zapewnia bezpieczeństwo i możliwość sprawdzania jakości pracy zatrudnionych osób.