Tani druk

Terapia małżeńska jako idealny sposób na rozwiązanie przykrych spraw

Obecnie zbyt wiele par przy pierwszych nieporozumieniach od razu decyduje się na rozłąkę. Istnieją sposoby na to, aby powalczyć o swój, nierzadko wieloletni związek.

Znakomitym sposobem na rozstrzygnięcie trudnych spraw jest terapia małżeńska. Niezbędne wskazówki: http://gabinetpsychologiczny.sos.pl/.

małżeństwo na emeryturze

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Kryzysy w życiu pary potrafią pojawiać się z przeróżnych powodów i bez względu od ilości spędzonych ze sobą lat. Ludzie nie umieją ze sobą rozmawiać i siebie słuchać. Nie potrafią klarownie wyznaczyć swoich potrzeb i roli w związku, ani przyjąć tego, że każdy z nas jest różny. Kiedy coś się nie układa, zwykle obarczamy winą małżonka. Zauważamy jego wady, wiemy, co powinien zmienić, natomiast nie ma w nas pokory, nie rozumiemy osobistych problemów. Łatwiej przerzucić winę na kogoś, aniżeli przyznać się, że być może to my popełniamy pomyłki. W żadnym wypadku nie jest tak, że kryzys sprawia jedynie jedna osoba, a druga jest bez winy.

małżeństwo na spacerze

Autor: Rowan Gillette- Fussell
Źródło: http://www.flickr.com

Psychoterapeuta jest osobą, która ma możliwość pomóc w radzeniu sobie z trudnymi sprawami, oraz pomóc w przezwyciężeniu zaznawanych problemów. Psychoterapia prowadzona przez psychologa może być kluczem do doświadczenia pomyślnych zmian w działaniu.
Rozmowa z postronnym terapeutą, który używa ścisłe techniki psychologiczne, efektywnie usprawni życie i wspomoże w rozstrzyganiu nurtujących trudności. Dodatkową pomocą w dojściu do stabilności psychicznej jest wsparcie rodziny i przyjaciół.

Terapia małżeńska pomoże zauważyć istotę kłopotu, a wiec przyczynę objawów, wynikających z dawnych przeżyć. Pomaga także w uchwyceniu skrytych zdarzeń i łączenia faktów. Źródło: zobacz.
Terapia uświadamia małżonkom istotę kłopotu, z równoległym wytyczaniem dalszych celów i transformacji, jakie ułatwią nastrój i aktywność. Sprawdza i wspiera pacjenta na każdym etapie. Dzięki temu, pacjent czuje się pewniej i łatwiej osiąga zamierzone postanowienia.
Para ludzi, decydując się na wspólne życie ma ufność że ich związek okaże się sielanką trwającą bez większych kłopotów. Niestety, szara realność zmusza do zrzucenia różowych okularów. Istotne jest, by w porę dostrzec złe stosunki i odpowiednio zadziałać.