Tani druk

Teraz możesz czytać książki także na komputerze

XX wiek kojarzy nam się z wielkim postępem technicznym naszej cywilizacji. Technika tak bardzo zmieniła nasze życie, że nie możemy się bez niej obejść. Bo kto wyobraża sobie w tej chwili życie bez lodówki, pralki czy telefonu komórkowego? A co by się stało gdyby nagle zabrakło prądu? Rozwój techniczny jednak wcale nie zwalnia a wręcz przeciwnie – cały czas przyspiesza. XXI wiek to era komputerów i globalnej sieci. Symbolem zmian zachodzących w związku z rozwojem technologii mogą być książki elektroniczne czyli ebooki.

Interesującą formą literatury są książki audio, które skierowane są głównie dla dzieci nie potrafiących czytać, niewidomych oraz ludzi wybitnie leniwych. Taki typ lektury jest zdecydowanie wygodny, jednak wielu ludzi woli samemu czytać tekst.

Spodobał Ci się ten wpis? Więc gorąco zapraszamy (pischool.pl/szkola-jezykowa-piaseczno/) do następnych naszych postów, które będą o bliskiej dziedzinie.

Lektorzy czytający takie książki są zwykle profesjonalistami dobrze wykonującymi swój zawód, jednak nie każdemu musi pasować ich sposób narracji…

W formie książek audio często wydawane są bajki dla dzieci. Jeśli nasza pociecha nie potrafi czytać to może to być świetny sposób na zachęcenie jej do nauki czytania. Taka forma z pewnością jest lepsza dla dziecka niż telewizja, ponieważ bardziej rozwija wyobraźnię. Rodzice cały czas sadzający swoje dzieci przed telewizorem powinni się poważnie zastanowić nad konsekwencjami takiego postępowania i krzywdzie jaką mogą wyrządzić dziecku. A przecież można włączyć audiobooka, albo jeśli nie mamy – laptopa (w tym miejscu dowiesz się więcej: ). Dla dobra wzroku dziecka ekran możemy zamknąć.

Dla starszych maluchów wydawnictwa elektroniczne przygotowały streszczenia lektur. Każdy pamięta nudne „klasyki” do czytania których zmuszano nas w szkole. Streszczenie może się w takiej sytuacji okazać bardzo pomocne. Musimy jednak pamiętać, że w streszczeniu nie ma wszystkiego i opierając się tylko na ,brukach możemy zarobić tzw. banię…

W wersji elektronicznej kupimy ,również sporo książek dotyczących bankowości i finansów. Jeśli interesuje Cię analiza finansowa, to w internecie znajdziesz wiele pozycji omawiających tą kwestię. Na swoim PC możesz również oglądać wzory pism urzędowych i innych.http://cpsens.pl/ (opinie na nasz temat)Wybór jest tu wielki!

W formie cyfrowej możemy nawet kupić wzór pozwu rozwodowego i to zarówno w wersji „bez orzekania o winie” jak z żądaniem alimentów. Jeśli słowo alimenty przywołuje u Ciebie gęsią skórkę, to lepiej zapoznaj się z takimi dokumentami zawczasu…

Do odczytania b-booków nie jest niezbędny czytnik e-booków. Równie skutecznie, możemy odtworzyć elektroniczną książkę na ekranie tabletu . Wystarczy tylko zainstalować odpowiednie programy, jak na przykład Adobre Reader do odczytu dokumentów w pdf. A na tablecie można robić wiele innych rzeczy.

Czy w czasach globalnej sieci książki skazane są na zapomnienie? Niekoniecznie… Moim zdaniem większość z nas nie zrezygnuje z papierowej wersji książki na rzecz tekstu wyświetlanego na ekranie komputera. Papier elektroniczny może się okazać poważną konkurencją dla klasycznych książek jednak ludzie przyzwyczajeni do tradycyjnych książek na pewno nigdy o nich nie zapomną…