Tani druk

Transport morski – możliwości

Wiele firm, które działają w obrocie międzynarodowym wybierae transport morski, jako ekonomiczną metodę eksportu i importu produktów. Zlecając przewóz towaru, właściciele firm muszą zdecydować o rodzaju frachtu. Można wybrać transport drobnicowy lub transport kontenerowy. Który z nich stanowi lepszą opcję i czym się kierować wybierając dany rodzaj transportu wodnego? Podjęta w tym temacie decyzja jest zdeterminowana w głównej mierze wielkością ładunku i zasobami finansowymi firmy. Warto szczegółowo zastanowić się, co jest bardziej korzystne dla naszego przedsięwzięcia.

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/
Transport drogą morską (sprawdź ofertę ITL Omega), to nie tylko konwencjonalne połączenia żeglugowe, ale również transport kontenerowy.

Podobnie interesujący tekst znajdziesz po przejściu do serwisu – zobaczysz, że jest niezwykle wciągający, zatem zobacz go.

W przypadku drugiego rodzaju przewozu, możemy wyróżnić dwa typy ładunków: fracht morski kontenerowy, co oznacza, że cały kontener zapełniany jest przez jednego odbiorcę oraz transport drobnicowy. W tym przypadku wykorzystuje się tylko fragment przestrzeni ładunkowej kontenera, co powoduje, że w jednym kontenerze można przewozić produkty, które są własnością kilku różnych firm. Oba rodzaje przewozu produktów są całkiem ekonomiczne, przy założeniu dużej objętości, wagi towaru oraz liczby towarów.

Zarówno transport kontenerowy, jak i transport drobnicowy mają swoje dobre i złe strony. Niewątpliwie pierwszy rodzaj frachtu morskiego jest bardziej popularny w przypadku dużej ilości towarów, które ze względu na koszty, ładowane są w całości do kontenerów. Z drugiej strony, transport drobnicowy, to tańszy, praktyczny i szybki sposób w przypadku mniejszych przesyłek, które przebywają drogę morską w jednym kontenerze z produktami innych firm. To niezła opcja dla wszystkich, którzy nie mają zamiaru kupować całego kontenera, a zaledwie jego część. Wybór zależy przede wszystkim od ilości ładunku, który ma być transportowany.

Statki towarowe

Źródło: http://sxc.hu/

Istotnym wyznacznikiem jest też opcja sprawdzenia kontrahenta, to znaczy, że klient nie musi na początku współpracy ryzykować znacznych sum pieniędzy, jeśli nie poznał jeszcze dobrze dostawcy.

Niewielkie firmy zdecydowanie częściej mają kłopoty z brakiem stałości finansowej, dlatego zależy im na jak najmniejszym wkładzie pieniędzy. Dla podobnych firm drobnicowy transport (od Itl Omega), to najkorzystniejsze rozstrzygnięcie, które pozwala na elastyczne dopasowanie dostaw. Mogą być one mniejsze i wykonywane z większą częstotliwością, a klient nie musi zakupywać od razu całego kontenera. Oczywiście, w tej sytuacji pieniądze wydane na transport podwyższają się, ale za to nie ma konieczności wydawania dużych sum pieniędzy w zakupy a także w stany magazynowe.

Odkryj najlepszą ofertę w miejscu:

Źródło: