Tani druk

Trochę sentymentalnie na temat nowoczesności

Współczesne technologie zdominowały nasze życie. Często odruchowo korzystamy z dobrodziejstw współczesnej myśli technicznej. Tak samo instynktownie jak onegdaj postępowali nasi ojcowie lub dziadowie, wykorzystując wiedzę zawartą w domowych notatkach, zawierających tajne receptury wytwarzania zakwasu. Drobnych napraw uczył ojciec, tajemnice kuchni zdradzała babcia czy matka. Było tak jeszcze przed 25 laty.

audiobooki - przykłady

Autor: Phillip Stewart
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie nasze życie nabrało rozpędu. Incydentalnie mamy wolną chwilę na mozolny proces tradycyjnego przekazywania wiedzy. Ponieważ jednak życie nie znosi próżni niszę po starych metodach nauki sztuki życia zajął internet, poradniki jak także poradniki audiobooki (zobacz również tu: powieści audiobooki). W ten sposób w wolnym czasie możemy z słuchawkami na uszach poradzić sobie z zaszczepieniem drzewek czy z niedużymi naprawami w domu, co na pewno pozytywnie wpłynie na nasz stan konta.

Gdy w ogrodzie oraz w domu kompletnie wszystko już zostało odnowione (nowa altanka lśni łącznie z zielonym płotkiem), możemy w hamaku położyć się i słuchać powieści i opowiadań w formie audiobooków. Czy będą to opowiadania tuzów literatury czy też pisarzy mniej znanych (a nawet rozpoczynających karierę „młodych wilków”) nie jest to istotne. Najważniejsze jest to, abyśmy dobrze wypoczęli.

Audiobooki (więcej: literatura do słuchania) wkraczają nawet w wydawało by się tradycyjne ze swej natury dziedziny życia jak religia czy też religioznawstwo. W sprzedaży dostępnych jest wiele pozycji audiobooków w w/w tematach. Gałąź religia audiobooki nie ogranicza się tylko do dźwiękowych wersji Biblii, można nawet nabyć traktaty teologiczne najświatlejszych umysłów, począwszy od papieży po myślicieli świeckich – tak wybitnych jak Kołakowski, który mimo że nie wierzył w Boga snuł rozważania o religii chrześcijańskiej tak inteligentne, iż jego tezy o kondycji człowieka i jego więzi z Bogiem wykorzystywane są jako argumenty w dyskusjach teologicznych czy bywają osnową kazań co ambitniejszych Wikarych czy Proboszczów. Ku użytkowi i radości wiernych.

I tym sposobem nowoczesność wkrada się w każdą sferę naszego życia.