Tani druk

Trudny wybór z wymyśleniem prezentu na urodziny? Teraz masz ogrom możliwości!

Urodziny są okazją, która obchodzona jest w dużej liczbie miejsc na świecie, w tym również w Polsce. Tradycja obchodzenia tego dnia liczy sobie kilka wieków i wiąże się z nią dużo różnych elementów. Do najważniejszych z nich zalicza się bez wątpienia tradycja dawania podarunków jubilatowi, czyli temu, kto uroczystość obchodzi. Prezenty tego rodzaju bywają bardzo zróżnicowane, od symbolicznych aż po bardzo kosztowne i cenne. Ogólnie typ urodzinowego podarunku uzależniony jest od wielu rozmaitych elementów. Znaczącym z nich jest między innymi stan finansów tego kto kupuje prezent. Najczęściej bowiem niestety jakość prezentu uzależniona jest od ilości pieniędzy, jaką się posiada. Aspekt ten nie dotyczy tylko prezentów zrobionych na własną rękę, ponieważ wartość takich podarunków jest nie do ocenienia. Typ prezentu zależy także od wieku jubilata. Inny bowiem będzie prezent na 30 urodziny szefa przedsiębiorstwa, a inny dla trzylatka. Tak więc rodzaj prezentu dopasowuje się również do płci określonej osoby oraz do stosunków, jakie łączą ją z osobą kupującą podarunek.

Upominki dla dzieci

Niezwykle wystawnie obchodzi się

imprezka urodzinowa

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

zazwyczaj urodziny najmłodszych, w szczególności w dużych, zamożnych rodzinach. Z tego powodu w późniejszych latach dzieci kojarzą urodziny z przyjemnościami, słodyczami i zabawą. Przede wszystkim jednak okazja ta kojarzy się z prezentami. Podarunki z okazji urodzin dla małych dzieci są zwykle bardzo charakterystyczne, a ich rodzaj również (poprzednia strona) zwykle zależy od stanu finansów rodziców. Zazwyczaj pojawiający się typ prezentów urodzinowych dla dzieci stanowią rozmaite zabawki. Są to przykładowo przytulanki pluszowe, jak również (sprawdź nas) prezenty dostosowane do płci, czyli na przykład lalki dla dziewczynek, a samochodziki dla chłopców.

Podarunek dla oblubieńca

Dość specyficzny

Prezent

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

rodzaj podarunków stanowią również te przeznaczone dla ukochanej osoby. Kochające się pary zazwyczaj dają sobie prezenty z różnych okazji, jak również bez okazji. Ostatnio na przykład coraz chętniej obchodzi się święto zakochanych, nazywane także walentynkami. Z tej okazji zakochani piszą i wysyłają kartki z wyznaniami miłosnymi, jak również dają swoim partnerom niewielkie prezenciki w dowód uczucia.