Tani druk

Tym ludziom można zaufać

Na pływalniach ciągle są obywatele którzy posiadają przeróżne umiejętności pływackie. Są tacy, którzy pływają bez problemu, tacy którzy dopiero się uczą, jak oraz również tacy, którzy uczyć nie mają się ochoty, lecz chcą odpocząć w jaccuzi, lub skorzystać ze specjalnych biczów wodnych. Przez to właśnie tak istotne jest to, żeby nad bezpieczeństwem tych wszystkich ludzi czuwały dobrze wyszkolone osoby, które zaznaczą, jak w razie czego zachować się w chwili kryzysu, i także jak zachować zimną krew, nawet w najmocniej nieprawdopodobnych sytuacjach.

Ratownik WOPR musi przejść ciężkie szkolenie

ratownik

Autor: Simone Liberanome
Źródło: http://www.flickr.com
Tak rzeczywiście ratownikiem na basenie ma szanse zostać każdy, kto potrafi pływać, posiada świetną kondycję oraz równocześnie przejdzie bardzo trudne kursy. To szkolenie jest o tyle istotne, że właśnie na nim nie jedynie ratownik WOPR ulepsza własne umiejętności pływackie, dowiaduje się, w jaki sposób dopłynąć do poszkodowanego oraz go holować, tak aby nie posiadał on szans go pociągnąć ze sobą na dno, lecz również (poprzednia strona) uczy się, w jaki sposób zachowywać zimną krew nawet wtedy, gdy wszystko prezentuje się rzeczywiście strasznie. Takie szkolenie jest powtarzane co jakiś czas, tak aby wiedza o zachowaniu w momentach, które rzadziej się przydarzają, ciągle była odświeżana, aby była ona powiększana o nowe informacje od których ma szansę przecież zależeć ludzkie życie.

Nad jeziorem również są ratownicy

Zimą tacy ratownicy przebywają głównie nad basenami i strzegą bezpieczeństwa osób, które uwielbiają się dobrze bawić w wodzie, bez względu na porę roku. Latem są oni rozdzieleni nie tylko pomiędzy pływalnie, ale również i pomiędzy różnorakiego typu plaże na których uwielbiają się bawić ludzie, przyciągnięci wspaniałą pogodą. To wszystko powoduje, że ratownik ten jest osobą potrzebną przez calutki rok, a co się z tym wiąże, cały czas powinien on być w wspaniałej formie i kondycji, tak żeby wszyscy posiadali gwarancję, iż w razie konieczności w nieprawdopodobnie krótkim czasie pojawi się obok potrzebującego i wyciągnie go z wody.
basen

Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków

Doceńmy ich starania

Kiedy dzieci biegają nad basenem, albo próbują się dla zabawy podtapiać, to ratownik ciągle zareaguje, dbając o ich bezpieczeństwo, jak oraz też o bezpieczeństwo kolejnych osób, które wykorzystują z dobrodziejstwa wody. Wtenczas się denerwujemy, iż przerwał nam świetną zabawę, a przecież jemu chodzi tylko o nasze bezpieczeństwo. Nie jest łatwo przez kilka godzin uważnie obserwować tłumy ludzi, jakie przebywają w wodzie, przez to powinniśmy docenić jego wysiłki, w trosce o nasze bezpieczeństwo oraz o to, żebyśmy spokojnie mogli powrócić do domu.