Tani druk

Gdzie jeżdżą warszawiacy podczas urlopu?

Jak unaoczniają badania statystyczne, aktywny wypoczynek nie jest ulubioną metodą spędzania wolnych chwil przez warszawiaków. Wyjeżdżanie w góry jest bowiem jedną z najrzadziej preferowanych przez nich form spędzania wolnych chwil. Warszawiacy najchętniej jeżdżą nad jeziora i nad morze.

Są to bowiem punkty zarówno atrakcyjne pod względem turystycznym i znajdujące się w niedużej odległości od Warszawy. Wczasy w kraju są najczęściej wybierane przez ludzi mniej zamożnych, choć ostatnio popularne w gronie osób bogatych stało się poznawanie uroków własnego kraju. Przemiana systemowa i połączone z nią otwarcie granic wywołało prawdziwą lawinę wyjazdów za granicę. Obecnie wraca się jednak do wypoczynku na terenie Polski.

Morze, Jantar

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nadbałtyckie miejscowości najbardziej preferowaneNajczęściej odwiedzanym przez warszawiaków miastem jest Jastrzębia Góra. W dawniejszych czasach była ona nawet nazywana „Nową Warszawą”. Jastrzębia Góra dysponują niezwykle szerokimi plażami, jest to też najbardziej wysunięta na północ miejscowość w Polsce. Turyści doceniają widoki z klifu, na którym jest umiejscowiona gwiazda północy – pomnik zaznaczający skrajne położenie w kierunku północnym.

Kliknij na ten odsyłacz i zgłąb więcej szczegółów w treści (https://rankingkont.pl/ranking-kont-osobistych/) – te porady pogłębią Twą wiedzę na poruszany w powyższym wpisie problem.

Jednym z aspektów, który przemawia za taką popularnością tego miejsca są stosunkowo niedrogie noclegi. Jastrzębia Góra ( jest miejscem, w którym większa część osób utrzymuje się z działalności turystycznej. Praktycznie każdy z nich posiada pensjonat, w którym nocują goście przyjeżdżający z Warszawy. Według źródeł historycznych w tej miejscowości mieli okazję wypoczywać znani Polacy jak na przykład Józef Piłsudski czy Ignacy Mościcki

.

Znów nad morze

Kolejne miejsce na liście najchętniej odwiedzanych miejscowości nadmorskich zajmuje Łeba. Jest to także mała miejscowość, wysunięta bardziej na zachód i położona niedaleko Słowińskiego Parku Narodowego. Największe zainteresowanie wśród odwiedzających zdobywają wycieczki statkami oferowane w pobliskim porcie morskim. W celu zachęcenia większej ilości odwiedzających, zaczęto uatrakcyjniać wizualnie statki. Można zobaczyć tam więc statek stylizowany na parostatek czy łódź wikingów. Na nabrzeżu można znaleźć także zacumowany statek w którym możliwe są noclegi. Łeba jest więc niezwykle atrakcyjna zarówno wizualnie – dzięki otaczającej przyrodzie, jak i rozrywkowo – dzięki oferowanym atrakcjom.