Tani druk

Urządzasz salon? Z naszymi poradami pójdzie ci o wiele łatwiej

Urządzając swój dom musimy zadać sobie niejedno pytanie – czy zdecydować się na zabudowę kuchenną, w którym pokoju urządzić sypialnię, jak również co będzie dla nas bardziej wygodne, brodzik, a może jednak duża wanna? Podobne tematy mnożą się z każdym dniem, a my mamy coraz większy mętlik w głowie. Identycznie jest z salonem – chcielibyśmy, by był wyszukany, a jednocześnie praktyczny i przytulny. Na co w takim razie zwracać uwagę, by zaaranżować go z pomysłem?

fotel

Autor: Haydn Blackey
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko aranżacja salonu wymaga od nas precyzyjnego przeanalizowania wszystkich kwestii. To tutaj bowiem spędzamy najwięcej czasu i zapraszamy gości, więc chcielibyśmy, aby prezentował się jak najlepiej – zobacz tutaj: . Najważniejsze to zdecydować, na jaki styl się nastawiamy: nowoczesny, stawiający na minimalizm? Romantyczny, pełen wyjątkowych dodatków? A może w starym stylu, ponieważ nigdzie nie czuliśmy się lepiej, aniżeli w domu naszych dziadków. Jeżeli już zdecydujemy, który motyw wolimy, czas wybrać meble wypoczynkowe. Zanim udamy się do sklepu, starannie wymierzmy dostępną przestrzeń, aby potem nie mieć trudności z wstawieniem sofy pomiędzy szafę a ławę. Umiar zawsze się sprawdza. O wiele lepiej jest mieć mniej mebli, zachowując więcej przestrzeni, która przyda nam się nie tylko podczas imprez, ale i wygłupów z dzieciakami czy po prostu dla zwykłej wygody życia. Przeładowane mieszkania nikomu nie dają radości. Nie zapomnijmy też o jakości mebli. Powinniśmy zainwestować w solidną kanapę, która nie wytrze się po kilku miesiącach użytkowania i gustownie wykonany stół bądź ławę, fantastycznie zdobiącą wnętrze. W kwestii ozdób również nie można podejmować nieprzemyślanych wyborów. Rozważmy czy chcemy powiesić na ścianach zdjęcia naszej rodziny, a może zainwestować w obraz znanego malarza lub kupić rzeźbę, o jakiej zawsze marzyliśmy. Nie musimy aranżować salonu jednego dnia, lepiej jest na to przeznaczyć nawet wiele tygodni, aby wszystko było ze sobą znakomicie zgrane.

Kanapa w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Na koniec najważniejsza reguła – to ty powinieneś czuć się dobrze w swoim domu, więc nie daj się przekonać na meble bądź dodatki, które nie współgrają z twoim stylem.

Kliknij serwis! Na stronie zobaczysz pożyteczne wiadomości na to zagadnienie, opisane w naszymtekście.

W innym razie ciągle coś nie będzie ci pasować, a wydane pieniądze pójdą na marne, ponieważ bezustannie będziesz musiał coś zmieniać.