Tani druk

Usługi dla przedsiębiorstw

Branża usługowa kojarzy się z działalnością salonów fryzjerskich, kosmetycznych, studia tatuażu czy innych tego rodzaju zakładów. Są to jednak usługi wykonywane dla osób prywatnych. Dużo bardziej opłacalną dziedziną jest świadczenie usług innym firmom. Nie jest to jednak takie proste, zewnętrzne firmy będą zatrudniały podwykonawców do sfinalizowania zadania wymagającego wiedzy fachowej. Wielu przedsiębiorcom nie opłaca się wynajmować specjalisty tylko po to, żeby wykonywał on usługi co jakiś czas. Do tego celu zadanie zleca się firmie, która zajmuje się tzw. outsorcingiem.

rozmowa na spotkaniu biznesowym

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com
Technologia to pieniądze
Finansowanie dziełu, z którego usług korzysta się sporadycznie nie jest opłacalne dla dużej liczby przedsiębiorstw. Sporo firm (zobacz kredyty dla firm wrocław) w uwagi na to podejmuje decyzję o likwidacji takiego działu i zleceniu jego czynności firmom z zewnątrz. Aktualnie najbardziej znaczną część rynku w branży związanej z usługami posiadają przedsiębiorstwa, oferujące outsorcing usług IT (więcej znajdziesz tu: ). Branża IT zajmuje się pracą związaną z komputerami. Aktualnie każda firma w małym lub większym stopniu jest zautomatyzowana. Niekiedy do prowadzenia działalności wystarcza jeden komputer podłączony do sieci WWW. Duże korporacje dysponują jednak większą liczbę komputerów spiętych wewnętrzną siecią, które powinny być chronione przed atakami z zewnątrz. Zapotrzebowanie na usługi IT jest więc ogromne.

Wykonywane usługi
Firmy zajmujące się outsorcingiem z branży technologii informacyjnej udostępniają szeroką gamę wyspecjalizowanych usług. Od instalowania oprogramowania i konfiguracji komputerów, przez naprawy w razie awarii po konfigurowanie zaawansowanych sieci wewnętrznych i ochronę cennych informacji przed niepożądanym dostępem. O ile niektóre zadania wydają się niekiedy proste, o tyle wiedza na temat zabezpieczania danych jest wiedzą niezwykle specjalistyczną, którą posiada niski odsetek informatyków. Do tego jest to o tyle dynamiczna dziedzina, że profesjonalista musi być na bieżąco ze wszystkimi technologiami stosowanymi przez potencjalnych przestępców. Dobra firma outsorcingowa powinna zatrudniać co najmniej paru fachowców do spraw bezpieczeństwa i zapewniać im regularne szkolenia. To właśnie ich usługi są dla zewnętrznych firm najbardziej cenne.