Tani druk

W jaki sposób bezpiecznie zapakować paczkę pocztową, aby dotarła bez szwanku do odbiorcy ?

Paczka przesyłana kurierem jest narażona na wiele niedogodności. Nie jest tajemnicą, że nasza przesyłka będzie jedną z wielu, którą przewozi dana firma kurierska. Istnieje duże ryzyko, że opakowanie zostanie zniszczone w czasie transportu. Z uwagi na fakt, że dostarcza się czasem delikatne produkty, trzeba zastanowić się w jaki sposób je skutecznie zabezpieczyć. Szkoda by było, gdyby naczynia, laptopy czy inne kruche i nie przystosowane do wstrząsów towary zostały uszkodzone. Rozsądne zapakowanie towaru umożliwi zarówno nam, jak i firmie pocztowej skuteczną dostawę przesyłki.

przesyłka pocztowa

Autor: Jem Yoshioka
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym materiałem na opakowanie zewnętrzne jest tektura. Można ją zdobyć w każdym sklepie znajdującym się blisko naszego miejsca zamieszkania, ale warto się postarać o to, aby była w dość dobrym stanie. Jeśli opakowanie kartonowe nie będzie w dobrym stanie, to może nie tylko doprowadzić do uszkodzenia naszej przesyłki, ale także nie zostać zaakceptowane przez kuriera. Warto do zabezpieczenia przesyłki posłużyć się taśmą pakową. Folia zewnętrzna także może uchronić jej zawartość.

Pakowanie przesyłek to nie tylko zadbanie o zewnętrzne zapakowanie, ale także o odpowiednie wypełnienie pudełka. Ma ono na celu uchronienie produktu, aby się nie przemieszczał wewnątrz pudełka. Jako wypełniacz najlepiej sprawdza się folia bąbelkowa ze styropianem. Aby wypełnienie przyniosło pożądane rezultaty, należy zadbać o to, aby wyścielało paczkę na około 6 cm od ściany kartonu do produktu. Wtedy zdobędzie się przekonanie, że produkt będzie unieruchomiony i bezpieczny.

Wprowadzanie danych jest kolejną istotną czynnością zabezpieczenia towaru. Za sprawą tego przesyłka dotrze do adresata, ale także w razie zagubienia będzie zwrócona nadawcy. Toteż poprawnie wypełniony list przewozowy jest istotnym i niezbędnym elementem każdej przesyłki. Do jego umiejscowienia służy foliowa koszulka na list przewozowy. Nie jedna przesyłka uległa zagubieniu, gdyż tego nie da się uniknąć.kliknij w link balkony systemu TT balkony systemu TTAle zadbanie o to, aby załączyć fachowo uzupełniony list przewozowy umożliwi jej rozpoznanie i dowiezienie pod wskazany adres.