Tani druk

W jaki sposób eksploatować drukarki?

Drukarki to urządzenia, które cały czas wymagają dokupywania materiałów eksploatacyjnych. Dotyczy to każdego rodzaju drukarki, czyli modeli atramentowych, laserowych i igłowych. Szczególnie drogie w codziennym użytkowaniu są modele laserowe. Zasada ich funkcjonowania wygląda tak, że odpowiedni bęben urządzenia zostaje naładowany ładunkiem, tak żeby przyciągał cząsteczki tonera. Laserowe światło padając w odpowiednich miejscach zamienia ładunek na bębnie, i w tych miejscach już się toner do niego nie przyklei.

drukarki

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
W dalszej kolejności obraz przenoszony zostaje na kartkę papieru i termicznie utrwalany.

Nie ociągaj się – jeżeli pragniesz przestudiować dalsze newsy na ten bardzo ciekawy temat, to kliknij w link pod spodem i przeloguj się do nowego wpisu.

Dzięki temu wydruki z tych drukarek nie rozmazują się pod wpływem wilgoci, jak będzie to mieć miejsce w przypadku drukarek atramentowych. Laserowe drukarki mają dużą wydajność, lecz i w ich przypadku raz na jakiś czas należy wymienić kasetę z tonerem. Można zdecydować się na zakup kasety od producenta, jednego z zamienników albo regenerację zużytego pojemnika. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, tak więc powinno się wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wyboru – .

Drukarka atramentowa

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Zakupienie oryginalnej kasety na pewno jest najlepsze dla urządzenia, lecz też najbardziej kosztowne ze wszystkich wymienionych wyżej opcji. Wiadomo nie od dziś, że producenci sprzętu do drukowania zarabiają głównie na eksploatacyjnych materiałach, co dobrze widać po cenie na przykład tuszów albo tonerów. Drugą opcją jest znalezienie jakiegoś porządnego zamiennika, to jednak może być niezbyt łatwe, gdyż często są one nie najlepszej jakości i mogą ulegać uszkodzeniom. Kolejnym rozwiązaniem jest odnowienie zużytego tonera, w czasie której wymieniane są wszystkie zużyte części. Takie odnowione tonery Wrocław są najtańszym rozwiązaniem, a jeżeli firma która się zajmuje taką regeneracją zrobi wszystko poprawnie, to mogą jeszcze przez długi czas służyć w urządzeniu. Z zamiennikami może być różnie, jeżeli zdarzy się jakiś dobry, to koszty wydruków będą także niskie, ale jeżeli zaczną się kłopoty z drukowaniem, to okazać się może, że korzystniej by było nabyć toner od producenta w sklepie s-print.