Tani druk

W jaki sposób można poradzić sobie z konkurencją?

Polscy przedsiębiorcy nie mają dobrze – choćby z tego powodu, że są znacznie biedniejsi od konkurentów z zachodu. A to sprawia, iż nierzadko Polacy zamykają biznes, zwijają manatki, wyłącznie dlatego, że trudno konkurować im z takimi przedsiębiorcami, którzy mają dużo więcej pieniędzy, know how, wszystkiego.

Trzeba także powiedzieć, iż przeciętny Nowak ma sporo mniej pieniędzy do wydania, a więc przykładowo stan usług w naszym kraju jest dosyć biedny. Naturalnie nietrudno dostrzec, że ostatnio owa sytuacja niejako się zaczęła poprawiać, ale ciągle przedsiębiorcy w Polsce mają niestety ograniczone pole manewru. Jednakże narzekanie na swój byt jest OK tylko wtedy, gdy najzwyczajniej w świecie jesteśmy bezrobotni, itp. Przedsiębiorca w żadnym razie nie może uskarżać się na swój byt, powinien działać. To ciężkie, lecz realne. Przykładowo warto nieco zwiększyć swoje umiejętności (zobacz więcej).

pracownik jednej z firm IT

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko całkowicie nie wiemy co robić, aby np. klienci bardzo respektowali naszą markę. Można w sumie powiedzieć, że chociaż nierzadko posiadamy solidny produkt, oferujemy porządne usługi, w sumie za względnie małe kwoty pieniężne, to jednakże mamy wielki problem z tym by w umiejętny sposób się tak jakby sprzedać.

Jeżeli poszukujesz dodatkowych wiadomości na omawiany w tym serwisie problem, to z pewnością odnajdziesz więcej pod linkiem.

Co w takim razie robić powinien taki przedsiębiorca, który pragnie być o wiele efektywniejszym menadżerem?

A może godne uwagi są szkolenia menedżerskie, które w znacznym stopniu usprawniają nasze zdolności? Chociaż często uważamy, że takie szkolenia to zwykła ściema, to jednak absolutnie nie można aż tak rygorystycznie podchodzić do tematu szkoleń. Są bardzo różne typy szkoleń.

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Czyli można powiedzieć, iż chociaż nierzadko realia są takie, że nie mamy chęci, to jednakże popełniamy bardzo duży błąd, jeśli będziemy myśleli, iż takowe szkolenie nie jest w stanie dać dużo dobrego. Często jedna kwestia sprawia tak jakby, że odmieniamy swoje myślenie, wreszcie możemy spowodować, iż będziemy skuteczniej radzić sobie z konkurencją. Szczególnie, że w wielu przypadkach nasi konkurenci z wielką estymą podchodzą do tego typu kursów! (przeczytaj więcej na )