Tani druk

W jaki sposób przebiega odlewanie metali?

Odlew w swojej najprostszej formie polega na kształtowaniu fragmentów metalowych, które są proste w dalszej obróbce.
Odlewanie jest technologią wykonywania rzeczy za pomocą napełniania form płynnym metalem.

Aluminium szczotkowane
Odlewy wykonuje się ze staliwa, stopów miedzi. Popularne są także odlewy z brązu. Odlewanie stosuje się wtenczas jeśli inne techniki byłyby nazbyt drogie. Techniką odlewania można wyrobić obiekty o ogromnie zawiłych kształtach z niesłychanie wielką dokładnością na przykład tłoki, napędy, obudowy, przybory. Odlew może być przebiegiem prostym, bądź skomplikowanym. Wszystko zależy od tego jaki kształt potrzebujemy otrzymać i jaki surowiec obrabiamy. Przebieg formowania składa się z następujących części: wykonanie modelu obiektu, realizacja części formy odlewniczej, wykonanie rdzeni, jakie imitują kształty wewnętrzne obiektu, montaż formy, zalewanie formy (skorzystaj z promocji na żywice na formy -> http://www.odlew.com.pl/oferta-ebalta/zywice-epoksydowe-odlewnicze) płynny metalem, wyjęcie odlewu z formy, obróbka wykańczająca. Z technologicznego punktu spojrzenia każdy przedmiot odlewany w formie jest nazywany odlewem. Jednak najczęściej zwie się tak tylko te przedmioty, które nie wymagają wcale bądź prawie w ogóle dalszej obróbki maszynowej.

Jednak zwykle wzorzec różni się troszeczkę od ostatecznej odmiany odlewu ze względu na konieczność uwzględniania różnych części technologicznych istotnych dla należytego wykonania skomplikowanych odlewów. Im w wyższym stopniu trudny kształt ma posiadać odlew tym trudniej wykonać odpowiednią formę. Najpowszechniej spotykanym ambarasem, jaki musi być anulowany jeśli idzie o odlewnie aluminium – jest obecność tzw. podcięć.

Są to wgłębienia czy występy ukształtowane tak, żehttp://alwro.com.pl/ię oddzielić od odlewu po jego zastygnięciu. Hartowanie indukcyjne jest metodą powierzchniowego hartowania, w której grzanie metalu następuje za pomocą prądu wysokiej częstotliwości.