Tani druk

W jaki sposób przeprowadza się badanie?

Coraz więcej firm za granicą chce przeprowadzić w swoich placówkach badanie mystery shopper. W tym celu zatrudnia się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego specjalnie przeszkolonych pracowników.

Jakkolwiek zgadujecie na czym polega to badanie. Otóż kontroluje się poziom obsługi klienta na terenie danego placówki. Oczywiście przygotowanie tajemniczego klienta wymaga czasu i dużo kosztuje.

Po przestudiowaniu opisywanego wątku, kliknij na odmienny oryginalny tekst (https://www.interwiedza.pl/job-category/zawodowe/), który posiada też interesujące informacje – zobaczysz, że pochłonie Cię kompletnie.

Jednak działy marketingu prawie zawsze doceniają wyniki. Duże firmy zamawiają takie usługi co jakiś czas, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich przedstawicieli, a także trzymać na wysokim poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy tapicer).Jak się to odbywa? W pierwszej kolejności na spotkaniu z przedstawicielem firmy dowiaduje się jakiego rodzaju metody sprzedaży są praktykowane w firmie, a także standardy obejmujące wygląd sklepu, tj.rozlokowania towaru oraz profilu typowego klienta. Dalej opracowuje się szczegółowy formularz, zawierający optymalną ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły są to pytania zamknięte, żeby kontroler mógł szybko dokonać oceny placówki, jednak pytania otwarte są także ważne. W nich bowiem badacz może zawrzeć swoje spostrzeżenia, które stanowią wyjątkowo pomocny materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy formularz musimy rekrutować osoby, które wykonają zlecenie w terenie. Kandydat na tajemniczego klienta powinien być z natury baczny, mieć nieco umiejętności analitycznych.Ponad to szuka się ludzi, którzy uczciwie wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem trudne sytuacje, gdy ktoś wcale nie odwiedził danego sklepu, a formularz wypełnił. (Ogłoszenie: praca Tarnów).
Firma badawcza, która zatrudnia audytorów, musi ich wcześniej odpowiednio wyszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie drogie.
Ukończeniem części kontrolnej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Często przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich procedura sprzedaży jest nienowoczesna, a ich pracownicy nie wykonują rzetelnie swojej pracy, zaniżając w tym samym sprzedaż.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć popularna praca, zwłaszcza w środowisku studentów, nawet w mniejszych miastach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, tego typu propozycjami, powinny zdawać sobie sprawę z faktu, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów nie wystarczy. Nierzadko w popularnych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy propozycji typu praca tajemniczy klient. Musimy wejść na adresy działających w naszym powiecie agencji badawczych i wysyłać CV prosto na ich e-mail.