Tani druk

W jaki sposób ulepszyć standard obsługi klientów?

Wybujałe ego w żadnym wypadku nie jest zdrowe – szczególnie jeśli chodzi o prowadzenie firmy. W końcu jeżeli któryś z przedsiębiorców uważa, iż klient nie jest najważniejszy, zapewne po jakimś okresie czasu będzie miewał wielkie problemy z uzbieraniem na ZUS! Można w sumie powiedzieć, że jeżeli na serio podchodzimy do biznesu, nigdy nie możemy zapominać o klientach. Wiadoma sprawa – nierzadko ciężko współpracować z klientami, ponieważ chcą atrakcyjnych cen i świetnej jakości, lecz takie jest życie właściciela firmy. Jeśli komuś to nie pasi, niech przejdzie na etat.

tajemniczy klient

Źródło: flickr.com

Co zatem trzeba zarekomendować właścicielowi firmy, który chciałby ściągnąć do swojego biznesu sporo większe pieniądze? Wielce istotne jest to by przykładowo zlecić innej firmie przeprowadzenie badań. Bardzo często badania (zobacz badania marketingowe) marketingowe sprawiają, że po zaznajomieniu się z końcowymi wynikami najzwyczajniej mocno odmieniamy swoje podejście do klientów. Weźmy pod uwagę na przykład sklep mięsny. Któż to wie, być może Polacy lubią mięso, które jest podawane przez młode kobiety? Co powoduje, iż znacznie wzrośnie sprzedaż mięsa w prowadzonym przez nas sklepie? Wysoce prawdopodobne. Resztę na nie można brać na poważnie tekstu o młodych ekspedientkach, ponieważ to był wyłącznie taki przykład. Generalnie rozchodzi się o to, aby umieć wychwycić pragnienia ludzi. Na szczęście badania marketingowe są obecnie przeprowadzane w solidny sposób, a więc jeżeli zostaną tylko przeprowadzone przez ekspertów, zapewne końcowy raport sporo wniesie. Jednakowoż nawet najbardziej skuteczne metody marketingowe zapewne nie dadzą pożądanych skutków, jeżeli nasi pracownicy, zatem podejmujący klientów, nie będą potrafili umiejętnie się zachować.

Najważniejsze jest to by klient został przyjęty przez normalnie wyglądającego pracownika, który charakteryzuje się kulturą, przyjemnym usposobieniem, a na dodatek ma znaczną wiedzę. Czyli jeżeli ktoś sprzedaje auta w jakimś salonie powinien umieć odpowiedzieć na definitywnie każde pytanie dotyczące motoryzacji. Ostatnio coraz bardziej powszechnym gościem w najróżniejszych sklepach bądź stacjach benzynowych jest tak zwany mystery client, rozchodzi się o badania marketingowe tajemniczy klient, zdecydowanie warto skorzystać z takowych usług.
Źródło: http://www.secretclient.com/audyt-jakosci-oblsugi-klienta.html