Tani druk

W jaki sposób upewnić się, czy dane biuro podróży jest wiarygodne?

Czasami bankructwo biura podróży bywa już przesądzone. Sytuacja taka jest dla dużej ilości jego klientów zwłaszcza takich przebywających poza granicami Polski, olbrzymim szokiem.
Jak unikać wyjazdu z nie do końca pewnym touroperatorem – odpowiedź na to pytanie postaramy się przedstawić w niniejszym tekście.

biżuteria

Autor: info-graz
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o to, czym powinniśmy się kierować przy wybieraniu biura podróży, to najpierw musimy upewnić się, czy biuro podróży długo działa. Powinno ono być w rejestrze organizatorów turystyki oraz pośredników turystycznych. Najłatwiej jest to sprawdzać w Celnym rejestrze pozwoleń turystycznych Ministerstwa Gospodarki i Pracy w stolicy. Można to wykonać w internecie lub serwis opon Marex przez telefon. Kolejną metodą na zbadanie biura podróży jest to, żeby zorientować się, ile wynosi gwarancja ubezpieczeniowa takiego biura. W większości przypadków nie można by liczyć na całkowity zwrot kosztów wycieczki, przy czym oczywiście warto kierować się zasadą: im bardziej wysoka będzie gwarancja, tym korzystniej.
Trzeci sposób jest taki, że warto zapoznać się z sytuacją materialną konkretnego biura. Bardzo pomocnym adresem będzie portal ochrony konsumenta KRDPL. Dowiemy się tam m.in. czy i na ile konkretne biuro jest zadłużone oraz kto jest jego wierzycielem. Kolejna metoda to istotny wskaźnik w formie rekomendacji, tak od znajomych, jak i te opinie z internetu. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że ludzie często lubią wylewać niepochlebne opinie w internecie, natomiast sieć jest także polem walki z konkurencją. Korzystniej przejrzeć kilka różnych serwisów, aby wyrobić sobie obiektywne zdanie. Kolejnym sposobem na weryfikację konkretnego biura podróży jest poszukiwanie danych na popularnych portalach informacyjnych.

Media nierzadko starają się stale opisywać niepokojące wydarzenia, takiej jak przykładowo kłopoty biura podróży ze sprowadzeniem klientów do Polski. Poczytaj nieco oraz zorientuj się, czy biuro podróży, z jakim chcesz pojechać na wczasy, nie miało wcześniej kłopotów z pieniędzmi.