Tani druk

W jaki sposób urządzić małą toaletę? Porady

Aranżacja niewielkiej łazienki w ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszelkich udogodnień może być wielkim wyzwaniem. Istnieje wiele metod, przy zastosowaniu których mała toaleta będzie wywoływać odczucie obszernej a zarazem nie zabraknie w niej potrzebnego oprzyrządowania. Poniżej rozwiązania, jakie doskonale sprawdzą się w łazienkach o małym metrażu.

łazienka z toaletą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
2 w jednym – wanna + prysznic. Doskonała opcja, kiedy nie możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie miejsca dla dwóch toalet w mieszkaniu, a chcemy posiadać jedno i drugie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w jednej małej toalecie mamy do dyspozycji przeróżne opcje ablucji zostawiając przy tym wystarczająco wiele powierzchni dla pozostałego wyposażenia. Obecnie na rynku dostępne są rozmaite warianty wanien prysznicowych i na pewno do każdego typu łazienki znajdziemy coś stosownego. Starczy tylko odwiedzić salon łazienek – rzuć okiem -.

Odpowiednie meble łazienkowe. Nie może być ich za dużo, tylko tyle ażeby skryć nieodzowne drobiazgi. Im skromniej kosmetyków a także drobnych rzeczy na widoku, tym łazienka bardziej uporządkowana. Niezłym wyjściem jest np. umieszczenie przestronnych przegródek na kosmetyki, szczotki do czesania oraz suszarkę bezpośrednio pod umywalką. Stosowna zabudowa. Trafionym pomysłem będzie także „niedostrzegalna” szafka za lustrem albo szafeczka nad zabudową stelaża WC. Powstały w ów sposób schowek na ręczniczki bądź papier toaletowy można sprytnie skryć, obudowując stelaż podtynkowy WC takim samym materiałem, z jakiego spr http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/plytki/ ebreak–>

toaleta

Źródło: pixabay.com
W wypadku bardzo niewielkich, wąskich powierzchni kapitalnym rozwiązaniem jest użycie kabiny prysznicowej, dla której znalezienie odpowiedniego miejsca będzie o wiele łatwiejsze niż w przypadku wanny. Dodatkowo w niedużych toaletach częstokroć odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, które znakomicie „wtopione” w powierzchnię podłogi umożliwiają zyskać ponadprogramowe centymetry w łazience. Pamiętajmy o stosownych odległościach pomiędzy fragmentami wyposażenia. Stłoczenie urządzeń jest niepraktyczne w użytkowaniu a także daje wrażenie ciasnoty. Aby nie zagracić małej powierzchni umywalni postawmy tylko na konieczne meble.