Tani druk

W jaki sposób wspomóc branżę stalową?

Czy stal, na ten moment, odgrywa w polskiej gospodarce ważną rolę? Tak, ale zależy w jaki sposób podejść do tego wszystkiego. No wiadomo: stal jest niezbędna w chociażby budownictwie, ogólnie w przemyśle, jednakże doskonale wiemy, iż nieustannie ulega umniejszeniu udział właśnie przemysłu w naszym PKB. Można w sumie powiedzieć, że chociaż faktycznie produkcja niemal wszystkiego się zmniejsza, naturalnie w relacji do całego PKB, to i tak stal jest nadal czymś niesamowicie ważnym. A więc doceniajmy wpływ stali na autentycznie cały nasz kraj!

Spawanie stali

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy wiedzieć, że choć ciężko akceptować socjalizm w ekonomii, to jednakże skoro dzisiaj niepodzielnie rządzi etatystyczne rozumowanie, doskonałym pomysłem jest bardziej znaczące dotowanie akurat polskiej stali. Jest wiele krajów, gdzie władze wydają ogromne środki na tę branżę.

Potem ciężko się dziwić, iż nasze rury stalowe są jakby nie patrzeć wypierane przez takie niemieckie albo chińskie. Trudno jednoznacznie akceptować lewicowe postulaty, lecz być może dotowanie polskiej stali to książkowy przykład wyboru mniejszego zła? Bardzo ciekawe co na owy temat sądzą inni internauci, zdania są zapewne bardzo podzielone. Bo przecież polska scena polityczna jest bardzo podzielona, to akurat żadne duże zaskoczenie.

Gięcie profili stalowych

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

To co jest bardzo dobre to także to, że wspierać polską stal (strona polecana w temacie) można w łatwy sposób – najzwyczajniej postarajmy się częściej kupować rury bądź profile stalowe produkowane w akurat Polsce. Trudno o firmę działającą w branży stalowej (www), w której kapitał jest tylko polski, lecz jeśli jedna z hut prowadzi działalność w naszym kraju, niejako automatycznie musimy ją „wspomagać” pieniędzmi.

To również kontrowersyjna teoria, ponieważ dużo osób uważa, że wspieranie w takowy sposób polskiego kapitału zdecydowanie nie ma większego sensu. No cóż, nie ma takiej opinii, która jest wspierana przez wszystkich. Najbardziej istotny jest respekt.

Bardzo krótko podsumowując owe dwie tezy: ciężko w jednoznaczny sposób rzec, że naprawdę czymś wielce ważnym są państwowe dotacje oraz wspieranie przez konsumentów, lecz tak czy siak jeśli nie chcemy, aby no ostatnia huta w naszym kraju zamknęła się na amen, powinniśmy coś mimo wszystko robić. To akurat pewne.