Tani druk

W jaki sposób zgrać zespół albo wzmocnić współpracę? Najnowsze propozycje praktycznych szkoleń.

Szkolenia outdoorowe – jak ta nazwa wskazuje – są najczęściej realizowane poza przedsiębiorstwem, najczęściej na łonie przyrody. Uczestnicy przechodzą zaplanowane dla nich konkurencje sprawnościowe, które aktywizują do stałej współpracy z innymi uczestnikami. Po co się je organizuje i dla kogo są przeznaczone?

Zwykle tego rodzaju szkolenia przygotowywane są dla osób, które przepracowały ze sobą pewien czas lub niedługo zaczną pracować razem. Głównym celem tego typu szkoleń jest zintegrowanie pracowników oraz rozwijanie kompetencji (sprawdź cykl szkoleniowy: budowanie zaangażowania pracowników) pracy w zespole, jak również umiejętności rozwiązywania nieporozumień. To jednocześnie integracja zespołu i dobra zabawa – . Niektóre szkolenia dla handlowców też mają dość rozrywkowy wymiar i przy użyciu case studies czy gier strategicznych osoby szkolone zdobywają i utrwalają zdobytą wiedzę. Czasem się zdarza, że szkolenie jest elementem całego wyjazdu integracyjnego.

kurs

Autor: Trentino as a Lab
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia (okazyjne szkolenia kat d Grójec: http://www.manewr.eu/kursy-prawa-jazdy/szkolenia-kategorii-d/) outdoorowe charakteryzują się również tym, iż wypełniają je liczne zajęcia o walorze rozrywkowym i rekreacyjnym, zaplanowane na otwartym powietrzu i w halach, które trochę ożywią proces szkoleniowy albo pozwolą odetchnąć po długim dniu warsztatowym. Najczęściej są to wycieczki, spływy kajakowe, rajdy, ogniska czy mniej ekstremalne zajęcia dodatkowe jak zabiegi SPA czy basen. Spotkania takie jak „wieczór z karaoke” na dobre wychodzą już z mody. Szkolenia dla handlowców – czytaj o firmie Pasja – bardzo rzadko odbywają się w wynajętych w tym celu salach szkoleniowych, a znacznie częściej w budynkach, w jakich można nie tylko w idealnych warunkach przeprowadzić warsztaty, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji i nawiązać znajomości z ludźmi z branży.

Bardzo ważne, by tak zorganizować kurs, by uczestnicy zdobyli ogromna dawkę wiedzy i zdali egzamin sprawdzający, a same bloki ćwiczeń i prezentacji były ze sobą przeplatane i miały przystępną formę. Część rozrywkowa również jest ważna, ale nie najistotniejsza.