Tani druk

W jakich przypadkach warto korzystać z usług doradców finansowych? W której sytuacji taki specjalista będzie mógł nam coś doradzić?

Może i prawdą jest powiedzenie, iż pieniądze nie dają szczęścia, ale należy przyznać, że ciężkie będzie życie bez nich. Pieniądze, choć nie najważniejsze, umożliwiają nam cieszyć się spokojną egzystencją, zapewnią spokojne funkcjonowanie bez zbyt dużej troski o następny dzień.

sala kinowa

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
profity

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Równie ważna będzie umiejętność gospodarowania swoimi oszczędnościami, gdyż właściwie zainwestowane pieniądze zwracają się nam z nawiązką w przyszłości.
No tak, lecz co zrobić, jak nie posiada się takiej zdolności, lub twierdzi się, iż pieniądze w jakiś sposób prędko uciekają? W podobnej sytuacji lepiej skorzystać z porad bardziej znających się na tym osób, jakie wiedzą, w który sposób zarządzać nimi tak, aby po pierwsze ich nie brakowało, a po drugie przy okazji się nam one rozmnażały.
Zwykle pomaga w tym doradca finansowy, jaki dokładnie wie, co się stało na finansowym rynku, jakie odbywają się tam zmiany, orientuje się w zasadach, dzięki czemu dokładnie może poradzić, co należy uczynić, żeby odnieść jak najwięcej korzyści. Oczywiście pobiera za to pieniądze (zobacz pożyczki pod zastaw mieszkania), ale często to się odbywa w systemie prowizyjnym. Na przykład, finansowy doradca, który pomaga zaciągnąć kredyt w którymś z banków, dostaje dopiero wypłatę, jeżeli kredyt będzie nam faktycznie przyznany.
Oznacza to, że nie zapłacimy z własnej kieszeni oraz nie “z góry”, to znaczy jeszcze przed rzeczywistym przyznaniu kredytu, ale za efekty.

To uczciwy układ, dlatego też tak wiele osób z takiego rozwiązania korzysta. Nie warto bowiem samodzielnie zająć się takimi sprawami, bo możemy więcej stracić niż otrzymać.