Tani druk

W jakiej specjalizacji będzie najwięcej pracy?

2018 rok będzie korzystny dla pracobiorców – ilość propozycji pracy będzie wzrastać, przede wszystkim w handlu, obsłudze klienta jak też finansach. W poniektórych sektorach, jak IT, zaczyna być odczuwalny niedostatek wykwalifikowanego personelu.

w minionym kwartale roku najsporzej ofert pracy (zobacz leasing pracowniczy) pojawiło się w specjalizacjach IT, księgowości oraz finansów. Nie brak także propozycji w rodzaju production manager. Jednakże ich przewaga zmniejsza się. Zapotrzebowanie na pracowników wyraźnie zmniejsza sektor bankowy. Podobny ubytek pojawił się w administracji i w ofertach dla kadry nadzorującej. Specjalizacje, jakie w 2018 roku będą angażować najwięcej pracobiorców, to sprzedaż, obsługa klienta albo finanse. Tutaj zanadto wiele się nie odmieni. Odnotowano podwyższenie liczby – przejrzyj naszą propozycję- http://www.scenariuszzycia.pl/ – ofert pracy w hotelarstwie i turystyce, budowlance a także opiece zdrowotnej. Są to branże, jakie dotąd rekrutowały niewiele, a teraz zaczynają intensyfikować zapotrzebowanie na pracowników, co świadczy o coraz lepszej kondycji polskiej gospodarki.
laboratorium

Autor: Karen Mardahl
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz wyższy popyt na pracobiorców wymusi przemianę sposobu pozyskiwania ich. Chlebodawcy, chociaż najczęściej poszukują kadr przez Internet, coraz chętniej stawiają na referencyjne programy. Jest to system poleceń pracowniczych, w ramach jakiego chlebodawcy wypłacają wynagrodzenie pracobiorcom, którzy polecą do pracy swojego znajomego i ów znajomy będzie zatrudniony.

Przewidywany niedobór pracobiorców w coraz większej liczbie branż w 2018 roku będzie owocować większym wysiłkiem ze strony pracodawców mierzonym na zdobycie doświadczonych profesjonalistów. Nie będzie wystarczyło zaoferować świetną pracę i płacę, przedsiębiorstwa będą musiały starać się o wiele bardziej.