Tani druk

W jakiej sytuacji warto zaciągnąć pożyczkę?

Pożyczki obecnie są bardzo entuzjastycznie podejmowanymi świadczeniami finansowymi, zarówno w bankach, jak też tak zwanych parabankach. Czy jednakże zawsze należy ją brać?
Na pewno nie należy decydować się na następne zadłużenie, jeśli już i tak nie posiadamy statecznej sytuacji finansowej.

Niestety wciąż dużo osób się na to decyduje, mniemając, że tym sposobem nareszcie spłaci kredyt gotówkowy, jednakże wówczas nawet jeśli się to uda, trzeba spłacać następny, przez co wpaść można w tzw. kredytową spiralę, z jakiej niestety trudno jest się wydostać. Toteż decydując się już na taki krok należy przejrzeć propozycje niektórych instytucji parabankowych, z których przedtem się nie korzystało. Liczyć wtenczas możesz na pierwszą pożyczkę 0%, czasem w wielkości nawet i do 1000 zł na okres do 30 dób.
kredyt gotówkowy

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Z tych samych produktów finansowych korzystać również możemy w przypadku, gdy chcemy zdecydować się dla przykładu na szkolenie pozwalające zdobyć lepszą pracę bądź też w przypadku przejściowego braku pieniążków (kiedy trzeba zapłacić rachunki, bo w przeciwnym wypadku odetną nam wodę albo inne media). Szybkie pożyczki możemy poświęcić bowiem na dowolny cel, którego nie ma potrzeby wykazywać w składanych wnioskach. Pożyczki warto też brać w chwili, kiedy mamy dużą gwarancję tego, że w niedługim okresie będziemy mieć przypływ funduszy z tytułu przykładowo wykonywanej pracy albo pożyczonych komuś pieniążków. Potrzeba chwili jest nader częstym motorem poruszającym, jeśli chodzi o zaciąganie kredytów.

Może to być podyktowane atrakcyjną promocją na jakiś towar, który od dawna pragniemy kupić. Jeżeli zaciągając pożyczkę nabędziemy go o wiele taniej, to także będzie to słuszna decyzja.