Tani druk

W obecnych czasach migracja finansowa nikogo już nie bulwersuje – korzysta z niej mnóstwo ludzie na świecie

Migracja za polepszeniem sytuacji finansowej jest normalnym wynikiem globalizacji. Co poniektórzy przeprowadzają się tam, gdzie prościej im znaleźć pracę lub tam gdzie zapłacą za nią lepszą stawkę.

pracownik fabryki

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
czasami przeprowadza się całkiem blisko – do sąsiedniego kraju, a czasami pokonuje się wiele mil przekraczając nawet oceany.
W naszym kraju najliczniejszą grupę pracowników z zagranicy stanowią Ukraińcy. W sporej części są to pracownicy, którzy przybywają do nas dorobić, ale ich rodziny zostali na Ukrainie. Najczęściej mamy możliwość ich spotkać w branży: budowlanej (mężczyźni) i sprzątającej (kobiety). Pracownicy z Ukrainy mają u nas o tyle łatwiej, że nasze języki są podobne, więc odchodzi najcięższa zawada, zatem brak szans dogadania się z pracownikiem (zobacz składniki wynagrodzenia).

Jeśli chodzi tymczasem o leasing pracowników to niezmiernie często ma on miejsce, kiedy firma „podnajmująca” pracownika pragnie obniżyć stałe opłaty zatrudnienia oraz uchronić się przed brakiem pracowników, gdy któryś jest na urlopie lub zwolnieniu lekarskim. Bardzo często leasing pracowników z Ukrainy jest powiązany jeszcze z dodatkowymi zaletami, otóż firma „wynajmująca” nie powinna niepokoić się o dokumenty dla pracownika nie z UE, takie jak: pozwolenie na pobyt i pozwolenie na pracę. Tym wszystkim trudni się firma początkowo przyjmująca pracownika- kliknij aby przeczytać.

Pracownicy z Ukrainy są w naszym kraju bardzo cenieni – są niezwykle kompetentni i bez problemów się asymilują. To znaczny plus.