Tani druk

W przypadku, kiedy chcesz uruchomić firmę, lecz nie masz wystarczających środków, możesz starać się dotację

Osoby, które pragną uruchomić własny biznes stają przed wielkim wyzwaniem. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o powodzeniu tego zamysłu okazuje się zgromadzenie wystarczających funduszy, by zainaugurować działalność. Właściciele firm niejednokrotnie usiłują uzyskać kredyty w bankach oraz od inwestorów, jednak nie bywa to proste.

finanse
Nie tak prosto otrzymać pieniądze na start zakładu

Większość przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie biznesu, próbuje uzyskać pieniądze na uruchomienie działalności w bankach i u inwestorów, co okazuje się niełatwe. Na tym etapie nie posiadają oni jeszcze odpowiedniej historii kredytowej, ani określonych rezultatów, więc nie stanowią najlepszych partnerów do negocjacji. Ciężko im przekonać inwestorów posiadających tak potrzebne środki, aby zechcieli je włożyć w tę konkretną działalność.

Finansowanie start up to nie taka łatwa kwestia

Młodzi przedsiębiorcy nierzadko posiadają kłopoty z uzyskaniem środków na działalność oraz rozwój startupu. Ten typ działalności okazuje się obarczony większym ryzykiem, aniżeli bywa w wypadku interesu tradycyjnego. Dodatkowo startupy najczęściej wymagają trochę znaczniejszych nakładów finansowych niż inne inicjatywy, ponieważ ich działanie często wspiera się na wykorzystaniu innowacyjnych urządzeń oraz rozwiązań. Pomyślnie przedsiębiorcy, decydujący się na startup mogą skorzystać z dotacji zadysponowanych przez Unię Europejską. więcej tutaj: finansowanie startupów.

Programów nie brakuje

Dziś przedsiębiorcy mają do swej dyspozycji różne dotacje na inwestycje (czytaj więcej).

Czy na danej witrynie www (http://www.inito.pl/uslugi-ksiegowe/) coś Cię przyciągnęło? Masz ochotę przeczytać dużo informacji na ten temat? Nie ma sprawy. Trzeba tylko kliknąć w poniższy link.

Potrzeba jedynie sprawdzić, o które można się starać. Jedną z wersji wsparcia, które można otrzymać przy uruchamianiu swojej firmy jest pomoc przy zastosowaniu nisko oprocentowanej pożyczki w ramach programu Jeremie. Kolejnym programem, który doskonale wspiera innowacyjne firmy, jest program Horyzont 2020. W tym przypadku mówi się o bardzo wysokich dotacjach na projekty badawcze i innowacje, a dotacje są przyznawane według konkursów projektów. Inkubatory przedsiębiorczości z kolei oprócz wsparcia finansowego gwarantują również pomoc w kwestiach administracyjnych czy nawiązaniu pierwszych kontaktów biznesowych. Źródło: