Tani druk

Wady i zalety outsourcingu usług finansowych

Outsourcing księgowości to chętnie wybierane i nierzadko niezbędne rozwiązanie w współczesnym biznesie. Spory odsetek firm wybiera zamknięcie własnego działu finansowego i zlecanie prowadzenia ksiąg wyspecjalizowanym instytucjom. Dowiedz się, jakie zalety i wady ma taki wybór i na co warto zwrócić uwagę, wybierając outsourcing księgowości.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wadą, która natychmiast przychodzi każdemu do głowy, jest wyższy koszt. Naturalnie biura rachunkowe cenią się wyżej, niż księgowi wewnętrzni utrzymywani w przedsiębiorstwie. Ale czy to prawda?

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Wybierając outsourcing księgowości nie wydamy ani złotówki na biura dla pracowników. Poza tym nie musimy poświęcać czasu na poszukiwanie i kontrolę nad kadrami. To zadanie znajdzie się w gestii biura (zobacz biuro rachunkowe przez internet) rachunkowego. A czas to pieniądz.

Wadą jest również często obecne ryzyko, jeśli padniemy ofiarą niechlujnego biura rachunkowego. Dlatego trzeba przed wyborem sprawdzić, czy biuro ma dobrą opinię i posiada odpowiednie dokumenty. Kluczowa jest naturalnie licencja od Ministra Finansów. Jak najszybciej zbadaj, czy biuro wykupiła ubezpieczenie OC. To mocna tarcza przed stratami, wywołanymi przez ewentualne błędy zewnętrznej firmy. Po dokonaniu takiej kontroli dobrze jest popytać wśród innych firm i przeszukać internet by znaleźć opinie innych o określonym biurze księgowym. Najprościej normalnie wpisać słowo „opinia” przy np. „obsługa księgowa w stolicy” (odkryj propozycję).

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Kolej na zalety. Obok wspomnianej już korzyści, wynikającej z oszczędności czasu i środków, outsourcing księgowości to opłacenie najlepszej opieki nad naszymi księgami. Większość firm zatrudnia specjalistów w tej kwestii i pilnuje, by pracownicy wykazywali się efektywnością i bezbłędnością usług. To wielka ulga dla każdego właściciela firmy, posiadającego na głowie mnóstwo innych, ciężkich zmartwień.

By odnaleźć dobre biuro księgowe, najlepiej użyć internetu. Jeżeli nie masz pojęcia jak tego dokonać, już spieszę z pomocą. Wprowadź w wyszukiwarkę zdania, które mają w sobie przedmiot poszukiwań i twoje miasto. Na pierwszych miejscach zwykle ujrzymy firmy, które są najchętniej wybierane.

Zobacz praktyczną propozycję w miejscu:
Usługi finansowe w Warszawie.

Źródło: fss-finanse.pl