Tani druk

Żydowska kultura we Wrocławiu

Dużo mówi się oczywiście o polskich placówkach, bo to głównie do nich należą nasze dzieci.

Coraz częściej opowiada się również o szkołach angielskich, gdzie wszystkie zajęcia są wykładane właśnie w tym języku, a chodzi tu głównie o jego lepszą naukę, tak by w późniejszych latach znacznie lepiej się nim posługiwać, a co się z tym wiąże, by też posiadać większe możliwości na znalezienie niesamowitej oraz pociągającej pracy.Możemy zapisać dziecko do żydowskiej szkoły
Jednak tak rzeczywiście stosunkowo mało osób rozumie, że istnieje szkoła Żydowska we Wrocławiu. Otwarta w 1997 roku przez wybitnego działacza żydowskiego Jerzego Kichlera razem z rabinami oraz fundacją, raduje się obecnie sporym zainteresowaniem.

zdjęcie

Autor: Marian Schmidt
Źródło: Marian Schmidt

Najpierw mieściła się w mieszkaniu, później wykupiono jeszcze jedno piętro, w pewnym czasie uczniów było tak dużo, że zostali oni przeniesieni do budynku w którym dawniej również znajdowała się school wroclaw żydowska.

Spodobał Ci się tego typu tekst? To super, jeżeli masz chęć zobaczyć coś tak samo absorbującego, to z pewnością na pewno zaciekawi Cię również ważna propozycja (https://varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/).

W tym momencie szkoła ta własną placówkę posiada w zabytkowej willi należącej do dwóch braci architektów, którzy są żydowskiego pochodzenia.

Sama wiedza to nie wszystko
Poza ogólną wiedzą, jaką dzieci przeważnie zdobywają w szkole, tu kładzie się także ogromny nacisk na wrażliwość oraz talent. Są one rozbudowywane, do każdego ucznia pochyla się indywidualnie oraz jeżeli tylko posiada on jakiekolwiek problemy z przerabianym produktem czy z dalszym rozwijaniem własnych talentów, to zawsze może liczyć na pomoc ze strony oddanych nauczycieli. Koniecznie trzeba wspomnieć, że szkoła przekazuje wartości zgodnie ze swoją nazwą, która w języku żydowskim oznacza „pokój wam” – więcej na

Zapoznajmy się z jej programem
Jeśli stwierdzimy, iż to odpowiednie miejsce dla naszego dziecka, jeśli kultura żydowska jest nam naprawdę niedaleka oraz chcemy, żeby nasze dziecko nie tylko przyswajało wiedzę, lecz również żeby wraz z innymi uczniami oraz gronem pedagogicznym poznawało żydowskie święta, to bez wątpienia zapisanie do tej szkoły będzie najcudowniejszą decyzją, jaką będziemy mogli powziąć w związku z jego nauczaniem. Szczególnie, iż poza jego mózgiem, dobrze rozwijany i kierowany będzie również jego duch, jak i wartości, które będzie szanował.