Tani druk

Wiele młodych osób w Polsce śni o tym, aby zacząć prowadzić swój biznes i wypracować same sukcesy

Spory procent ludzi aktywnych oraz pomysłowych marzy, żeby samemu sobie być szefem oraz zarządzać swym biznesem. Chcą wsławić się śmiałością.

franczyza

Autor: pang yu liu
Źródło: http://www.flickr.com
polska

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, jeżeli spojrzeć na statystyki, to powinna zrzednąć nam mina, gdyż około 80% firm znika z rynku w czasie pierwszego roku swego funkcjonowania. I przyczyną nie wydaje się być zła wola właściciela lub fatalny poziom usług. Z reguły powód bywa dość błahy – niewystarczająca ilość pieniędzy na reklamę czy zbyt liczna konkurencja. Klienci przyzwyczajają się do pewnych marek i niechętnie zamieniają je na inne, ponieważ nie chcą się rozczarować. Może być to czynnik, który zniechęci młodych i zdolnych. Jednak, nie powinno być tak, że musimy zrezygnować ze swoich zamierzeń. Warto po prostu odszukać złoty środek. Funkcjonuje przecież franczyza, która zapewni nam szansę bycia swobodnymi, ale z drugiej strony da to, co jest najbardziej pożądane – znaną markę. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni tracić pieniędzy na promocję (mało kto ma wystarczające kwoty na starcie), a nasz biznes sam będzie kręcił się, ponieważ praca pod znanym logo dostarcza spore możliwości. Ludzi nie będziemy musieli już przyciągać do poznania czegoś innego, co zapewni nam pewność sukcesu.

Rzecz jasna franczyza (więcej i więcej) jest związana też z tym, że każdego miesiąca musimy opłacać pewnego rodzaju abonament za korzystanie z cudzego logo, ale jak to zwykle w świecie biznesu bywa – nikt nie dostanie nic za darmo. Jednak plusy przewyższają wszelkie niewielkie mankamenty związane z opłatą.