Tani druk

Wielkoformatowe ekrany prezentujące reklamy w mieście- w jaki sposób zmieniły miasto?

Wielkoformatowe wyświetlacze, dostrzegalne w niemal każdym sporym mieście, na koncertach, imprezach masowych, a nawet w marketach. Stają się przymiotem i cechą rozpoznawalną nowatorskich miast.

Kto z nas nie kojarzy najsłynniejszego placu w USA- Times Square. Kojarzy się on nam przede wszystkim z przelewającej się przezeń dzień i noc ferii tonacji, chwytliwych mott i znaków zapraszających nas do kupna n-tego, rewolucyjnego towaru. To właśnie telebim stał się współcześnie nieodłączną częścią wystroju miast.

Na pewno przyda Ci się hiperłącze (http://www.snmw.pl/grading/), jeżeli interesują Cię zawarte w naszym poście informacje. Na poniższej witrynie znajdziesz ich dużo więcej.

Telebim led

Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl

Wyświetlacze takie są wyjątkowo wygodne- pewnie dlatego zdobyły dużą renomę. Są one wykonane w konstrukcji modułowej, gdzie każdy poszczególny ekran LED (sprawdź na można spajać ze sobą, układając rozmaite powierzchnie- i nie mowa tu tylko o powierzchniach płaskich. Ekrany można spajać ze sobą na powierzchniach wklęsłych, czy wypukłych, okrągłych i prostokątnych. No dobrze, powiedzą jedni- ale w czym one niby są lepsze od typowych billboardów? Wszak na tamtych również można pokazać ładną, kolorową, przykuwającą oko ilustrację. Jasne, jednak na klasycznej tablicy nie pokażemy ruchu, nie użyjemy w naszej reklamie animacji – niczym znana każdemu reklama w telewizji.

Poza wieloma wartościami, telebim ma tymczasem też cechy, które niektórzy mogą przyjąć za niedogodności. Najbardziej wyraźne pojawiają się po zmroku- chodzi o nad wyraz intensywny charakter wyświetlania obrazu. Żeby ekran led mógł wyświetlać jasny obraz w ciągu dnia, jego siła świecenia musi być odrobinę większa, niż w, dajmy na to, komórkach. Wie o tym niemal każdy, kto próbował w słoneczny dzień odczytać coś z ekranu swojego telefonu. To co konieczne w dzień, po zmierzchu może sprawiać, że ekran postawiony przy jezdni będzie miał negatywny wpływ na bezpieczeństwo lub spokój kierowania samochodem.

Prawo zostało już pod tym względem zdefiniowane i zaznacza gdzie i w jakich odległościach wolno jest stawiać takie reklamy. Ale może to i lepiej, że są jasne, w środku nocy wyświetlacz dodatkowo doświetla ulicę. No i dzięki niemu miasto jest nieco bardziej kolorowe.