Tani druk

Wizytówki z uznanych drukarni trafiają do wizytowników kluczowych kontrahentów oraz rąk zwyczajnych obywateli

Przeciętni obywatele obchodzą się z wizytówkami identycznie jak i z broszurami reklamowymi, czyli zazwyczaj biorą je jedynie po to, żeby kilka minut wyrzucić do śmietnika. Czasem wizytówki leżą tygodniami w szufladach biurka, lecz gdy szukamy jednego konkretnego egzemplarza, to wówczas nie jesteśmy w stanie odszukać tej jednej niedużej karteczki. Tymczasem w biznesie wizytówka bywa rzeczą niemalże świętą, a wedle zasad savoir-vivre’u musimy poświęcić każdej z nich choćby kilka sekund uwagi w momencie, gdy zostaje ona wręczona przez rozmówcę. Nic zadziwiającego w tym, że prezesi troszczą się o to, aby wizytówki wyglądały profesjonalnie, a poza tym, by bileciki trzymać w gustownym organizerze.

Prasa drukarska

Źródło: http://www.sxc.hu
Reprezentanci rozmaitych zawodów zabiegają o starannie opracowane, jak również porządnie wydrukowane wizytówki. Jeśliby dokładnie przeanalizować większość dostępnych w sieci projektów, to można z łatwością dojść do przekonania, że można je z grubsza podzielić na dwie grupy. Otóż na te stworzone z myślą o osobach pracujących umysłowo i dwudziestolatkach lub pięćdziesięciolatkach pracujących fizycznie – ciekawy artykuł. Podążając dalej tym tropem można rzec, że np. hasło wizytówka adwokat będzie najczęściej kojarzyć się ze skromnym wzornictwem, a wyrażenie wizytówki szkoła flamenco z o dużo bardziej nietuzinkową ornamentyką.

maszyna do sitodruku

Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com
Tak stacjonarne, jak i wirtualne drukarnie dają konsumentom możliwość wyboru pewnych parametrów wydruku, a czasem nawet podsuwają gotowe wzory, które wystarczy nieco zmodyfikować. Jeśli zatem na witrynie internetowej danej spółki są zielone prostokąty o zaokrąglonych rogach, to wówczas można śmiało zamówić wizytówki o podobnym kształcie. Każdy konsument musi również określić pozostałe i nawet ważniejsze parametry: gramaturę papieru, format czy nakład. Naprawdę ważna bywa bardzo dobra jakość druku, a ceniona drukarnia realizuje wszystkie zlecenia z taką samą starannością: tak wizytówki taxi (taxi Sopot) oraz te dla pozostałych zawodowych kierowców, jak i wizytówki dla sławnych osobistości muszą być wydrukowane z troską o najdrobniejsze szczegóły (odwiedź). Z kolei każdy usługobiorca musi przed złożeniem zamówienia dokładnie przeczytać informacje dotyczące specyfikacji oraz mieć świadomość, że obraz na monitorze laptopa zawsze będzie nieco różnił się od tego na druku.