Tani druk

Własna księgowa czy firma zewnętrzna?

Masz pomysł na własną firmę? Nie zwlekaj z tą decyzją! Zwłaszcza, iż osoby noszące się z tym zamiarem, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu – urzędy pracy zapewniają dotacje oraz kredyty na rozwój działalności gospodarczej oraz kusy mające przygotować potencjalnych chlebodawców.

Jednak tak jak szybko jest działalność zarejestrować, tak już większe problemy może nam sprawiać jej prowadzenie zważywszy na stale zmieniające się przepisy. Dla wielu osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej może to stanowić nie lada wyzwanie. Przedsiębiorcy zmagają się z takimi kwestiami jak podatek dochodowy, VAT czy ubezpieczenia społeczne (odsetki od zaległości ZUS), które wiążą się ze złożeniem dokumentów rejestrowanych w odpowiednich instytucjach i urzędach

obliczenia podatkowe

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Zdając sobie sprawę z możliwych konsekwencji zaniedbywania obowiązków, rozważają korzystanie z usług zewnętrznej firmy, np. biura rachunkowego, w którym zasługująca na zaufanie kadra zajmie się wszelkimi formalnościami, przeprowadzając ich przez meandry przepisów.

Zajrzyj do wpisu, który znajduje się pod podanym linkiem i czytaj na stronie (https://www.iurico.pl/branze/handel-uslugi-dystrybucja/) na ten temat, który najwidoczniej Cię zaintrygował. Nie czekaj!

Kadra, która ustali jaką formę opodatkowania wybrać, aby była najbardziej korzystna. Wtedy, dla osób zajmujących się handlem z krajami należącymi do Unii, dylemat typu: w jaki sposób rozliczyć wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów przestanie być problemem. A forma opodatkowania ma duże znaczenie, albowiem wpływa na wysokość przyszłego podatku, który mamy obowiązek odprowadzić do Urzędu Skarbowego, jak również na rodzaj i zakres prowadzonych ewidencji księgowych.

Jeżeli nie mamy pewności, która forma jest dla nas wskazana – zatrudnienie księgowej, czy też zlecenie usługi firmie zewnętrznej powinniśmy wziąć pod uwagę profil prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, dokumentację, liczbę osób zatrudnionych a także zasoby pieniężne, które posiadamy. Niezależnie od tego, z której z usług skorzystamy, współpraca z wykwalifikowaną osobą pozwoli nam skoncentrować się na rozwijaniu działalności gospodarczej.