Tani druk

Własności białej oraz czarnej herbaty

Biała herbata wywodzi się z Chin, w których dawniej była przywilejem ludzi bogatych. O jej niepowtarzalności przesądzał proces wytwórczości. Biała herbata jest bowiem najmniej przetworzoną odmianą herbaty, co sprawia, iż mieści więcej składników odżywczych aniżeli herbata czarna albo zielona. Mało tego ma łagodny, lekko słodki smak, który nie jest przy tym przytłaczający. Jej plusem jest również niższa zawartość teiny niż w wypadku herbat zielonych czy czarnych, o kawie nie wzmiankując.

wyjątkowy aromat herbaty

Źródło: pixabay.com
Herbata jest wykorzystywana w leczeniu od wieków, jednak dopiero od niedawna naukowcy przyznają, że ów napitek rzeczywiście ma lecznicze właściwości. Pomimo że herbaty czarna a także zielona są bogate w antyoksydanty, najwięcej zawiera ich biała herbata sklep z herbatami proponuje mnóstwo gatunków owego typu herbaty, zaś jego pracownik prawdopodobnie pomoże nam dobrać odpowiednią dla nas kompozycję – . Biała herbata pomaga też w przeciwdziałaniu przeróżnych odmian raka i redukuje ciśnienie krwi. Nie bez znaczenia są też zasługi owego płynu w minimalizowaniu poziomu „złego” cholesterolu a także powiększaniu poziomu „dobrego” cholesterolu w krwi.

Dzięki poprawie ciśnienia oraz poziomu cholesterolu biała herbata przyczynia się do ochrony serca i układu krwionośnego. Badania udowodniły, iż osoby pijące dwie bądź więcej filiżanek białej herbaty są nieomalże o połowę mniej narażone na śmierć w wyniku zawału serca. Regularne konsumowanie naparu z białej herbaty wzmacnia także kości, co sprawia, iż napój ten jest zalecany osobom cierpiącym na osteoporozę – Biała herbata działa także antybakteryjnie i ochrania przed działaniem wirusów. Wzmacnia nie jedynie odporność organizmu, ale również zęby oraz dziąsła. Konsumowanie białej herbaty przysłuży się również skórze przez zwalczanie wolnych rodników.

kawa i herbata

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com
Czarna herbata – pijmy ją jesienią.

Odwiedź autorski serwis (http://linde-mh.pl/pl/Rozwiazania-i-uslugi/) – wystarczy wejść w umieszczony niżej link i w nowym artykule masz możliwość poznać ekstra informacje na ten pasjonujący wątek.

Jeszcze do niedawna najbardziej popularną napitkiem była Czarna herbata ze sklepu camelliasinensis sklep osiedlowy proponował najgorsze jej gatunki, na ogół dwa: indyjską a także chińską. Obecnie dobrą czarną herbatę można kupić w specjalistycznym sklepie. Kubek czarnej herbaty, zależnie od jej rodzaju, mieści podobną liczbę polifenoli – silnych przeciwutleniaczy – jak filiżanka herbaty zielonej. Dodatkowo w czarnej herbacie mieści się teaflawina, jaka polepsza funkcje poznawcze naszego mózgu.