Tani druk

Współczesny marketing

Współczesny biznes w całości jest oparty na zadowoleniu klientów. Jeśli nasza firma nie jest w stanie zyskać sympatii konsumentów, to zbyt długo nie utrzymamy się w branży. Bez odpowiedniego wsparcia ze strony specjalistów z zakresu marketingu, mnóstwo znanych globalnych marek już dawno by upadło.

Koszulka reklamowa, reklama

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy pamiętać, że współczesny klient jest dużo bardziej wymagający, niż to miało miejsce jeszcze 20 lat temu. Czasy uległy zmianie, odmienili się także sami ludzie. Mają co raz konkretniejsze wymagania. Oprócz tego, konsumenci są zalewani z każdych stron przeróżnymi propozycjami. Naszym zadaniem jest wybić się z tego tłumu i zawrzeć z naszym klientem osobistą więź.

Nazywamy to marketingiem relacji. Jeśli nie podejdziemy do naszego klienta indywidualnie, wyjątkowo szybko go utracimy. Stąd też wszystkie popularne programy lojalnościowe to bardzo innowacyjne techniki marketingowe, które pomagają nam zbliżyć się do naszego klienta. Zaproszenie do ekskluzywnego klubu stałych klientów to jasny znak z naszej strony, że traktujemy każdą osobę wyjątkowo. Bardzo ważne jest, aby to nie polegało jedynie na wręczeniu plastikowej karty z nazwą naszej firmy. W głównej mierze, klient na samym początku musi być poinformowany o rozmaitych korzyściach, wynikających z posiadania takiej karty. Powinniśmy również dać ankietę do uzupełnienia, dzięki której poznamy naszego konsumenta bliżej.

Dowolny program motywacyjny funkcjonuje na bardzo prostej zasadzie. W pierwszej kolejności, klient czuje się dowartościowany i wyjątkowy. Doceni fakt, że interesuje nas jego opinia. dodatkowo, otrzymuje także informację o rabatach, z których może skorzystać, jako posiadacz naszej karty. Równocześnie, pojedynczy zakup w naszym sklepie, jest nagradzany. Po pewnym czasie, gdy klient nazbiera wymaganą ilość punktów, może je zamienić na podarunek lub system lojalnościowy dodatkowy rabat.Nowoczesne narzędzia marketingowe to też popularne wsparcie sprzedaży. Słowa takie jak „zniżka”, czy „rabat” kojąco działają na naszą świadomość konsumencką. Oprócz tego, możemy mieć pewność, że posiadacz karty lojalnościowej będzie do nas często wracał.Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem efektywności marketingowej swojej firmy sprawdź ofertę na stronie – programy lojalnościowe