Tani druk

Wybieramy dodatki do łazienki

W łazience ważna jest funkcjonalność, którą zapewniają podstawowe sprzęty jak umywalka, toaleta czy prysznic. Aczkolwiek na funkcjonalność ale też klimat łazienki wpływają także rozmaite dodatki, a konkretnie akcesoria łazienkowe.
Akcesoria do łazienki powinny ją idealnie uzupełniać, a nie tworzyć wrażenie przepełnienia i chaosu.

Autor: Fiat
system

Autor: Vsevolod Knyazev
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego właśnie przy wyborze dodatków do łazienki (zobacz lampa do salonu) trzeba kierować się następującą zasadą – albo wybieramy akcesoria z jednej kolekcji, albo dopasowujemy poszczególne przedmioty w taki sposób, by tworzyły spójną aranżację, wpasowały się w styl naszej łazienki jak i całego mieszkania. W odróżnieniu do drobiazgów do salonu bądź sypialni, w przypadku akcesoriów do łazienki najważniejszą rolę odgrywa funkcjonalność. Jakie więc akcesoria muszą znajdować się w każdej łazience?
kredyt

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością w każdej łazience ważne są tekstylia. Oprócz miękkich ręczników, mile widziany jest puszysty dywanik, na którym można postawić mokrą stopę. Taki dywanik jest bardzo praktyczny, eliminuje ryzyko poślizgnięcia się na płytkach przy wychodzeniu z wanny bądź prysznica, a jednocześnie stanowi efektowny element wystroju. Warto zwrócić uwagę, by wszystkie tekstylia były w podobnych wzorach oraz wpływały na przytulność wnętrza. Akcesoria łazienkowe, tutaj o akcesoriach łazienkowych które kojarzą się z właśAkcesoria http://sklep.acana.com.pl/19-akcesoria/?dą łazienką to także dozowniki do mydła, mydelniczki i kubki na szczoteczki do zębów. Najlepiej i najprościej wybrać komplet. Do wyboru jest mnóstwo wzorów, dzięki czemu możemy wybrać idealny zestaw, który będzie stanowił ozdobę łazienki.

Poza tym w każdej łazience konieczne są wieszaki na ręczniki, uchwyt na papier toaletowy oraz szczoteczka do mycia WC – te akcesoria także powinny być dopasowane – chromowane, ceramiczne, z elementami szklanymi bądź plastikowe. Najczęściej łazienka służy też jako pralnia, a zatem konieczny jest kosz na brudnie ubrania. Przyda się również kosz na drobne śmieci, który pozwoli utrzymać w łazience porządek.