Tani druk

Wybór studiów pod kątem popytu na zawód – loteria?

Planowanie studiów pod kątem popytu na zawód to w rzeczywistości loteria. Pamiętam, gdy w latach 90-tych było zapotrzebowanie na kadrę zarządzającą (marketing i zarządzanie). Następnie otworzył się w Polsce system bankowy z prawdziwego zdarzenia. Osoby doszkalające zarabiały spore pieniądze, lecz po jakimś czasie zarobki zmalały albowiem ludzi z takimi umiejętnościami było po prostu coraz więcej.

Trzeba więc wziąć pod uwagę, że zanim skończymy swój starannie przeanalizowany strategicznie kierunek studiów, zapotrzebowanie na ten zawód się zmieni. W tej chwili najlepiej jest odwiedzić fora, portale poświęcone pracy by dowiedzieć się, które zawody w Przemyślu są pożądane na rynku. (Sprawdź oferty pracy samodzielna księgowa) Pracodawcy sygnalizują, że największe braki występują w kategorii doświadczonych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalności. Mimo widocznego zastoju w branży budowlanej nadal ukazują się problemy ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych.

praca księgowa

Źródło: sxc.hu

Nadal na całkiem szybki angaż będą mogli liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy i energetycy. Cały czas mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi.

Brak kierowców samochodów ciężarowych z właściwymi uprawnieniami to także utrapienie pracodawców. Miejmy na uwadze, iż ważne w chwili zlecenia są kwestie dyspozycyjności, stan gotowości do podróży zagranicznych, a także opanowanie innych języków. Osób spełniających takie wymagania nadal zdecydowanie brakuje.

praca jako redaktor

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja nie uległa zmianie i jak w minionych latach, wśród pracodawców szczególnie poszukiwani są programiści. Nadeszły czasy, w których każdy zakład pracy, działalność chcąc odnosić sukcesy, musi posiadać wsparcie w postaci systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie.
Odwiedzajmy fora, portale poświęcone pracy (oferty pracy Przemyśl) – udzielajmy się.
Być może sami posiadamy bloga, i posiadamy chęci by połączyć przyjemne z pożytecznym szukając etatu w redakcji portalu internetowego lub lokalnej gazety (praca redaktor). Internet to wielkie okno na świat, dlatego otwierajmy je jak najszerzej.