Tani druk

Wyposażenie magazynów

Żeby zagwarantować jak najmniejsze ceny magazynowania i możliwość prostego dotarcia do wszystkich paczek najlepiej jest kupić wypróbowany i trwały sposób magazynowania. W każdym miejscu, gdzie gromadzone są wszelkie produkty bardzo ważne jest, aby były one strategicznie rozłożone bez względu na rozmiar przechowalni lub liczbę paczek. Czas przeznaczony na logistykę, czyli także droga do towaru jest też cenna. .

W tej oraz wielu pozostałych kwestiach powiązanych z magazynowaniem przychodzą nam z pomocą specjalistyczne przedsiębiorstwa, proponując nam opracowane oraz profesjonalne regały wysokiego składowania. Zależnie od wielkości hali oraz rodzaju przechowywanych artykułów są do wyboru różne sposoby gromadzenia dedykowane właśnie do konkretnych zastosowań, tak aby maksymalnie zagospodarować naszą przestrzeń, ograniczyć koszty i udoskonalić samą obsługę przechowalni. Dla dużych obiektów bardziej odpowiednie będą systemy, które dają możliwość na poruszanie się wewnątrz wózkiem widłowym. .

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl

Jednym z takich produktów są regały – wizytówka przedsiębiorstwa: regały magazynowe paletowe – magazynowe. Zalecane są one osobą, które chcą w maksymalny sposób wykorzystać pomieszczenie przeznaczone na archiwizację dokumentów. Inaczej regały te zwane są regałami przesuwnymi. Dzięki nim można w nietrudny sposób trafić do potrzebnych akt, a ich koszt magazynowania w przeliczeniu na jednostkę magazynowanych akt jest niewielki. Dzięki temu, że regały są osłonięte przez ścianki estetycznie wyglądają i można na nich zamieścić szyldy określające zawartość przechowywanych akt. .

Zatem wymagamy szerokich korytarzy, jednak można to wynagrodzić wysokością pojedynczego regału. Odrębne regały paletowe dostosowane są właśnie do ustawiania palet z artykułami. Wyjątkowo bezproblemowo możemy je modyfikować i dobrać do wymiarów magazynu. Rozwiązaniem przewidzianym dla produktów niewymagających palet oraz mniejszych wymiarami są regały półkowe. Z racji potrzeby przenoszenia paczek ręcznie określona jest tylko ciężkość każdego przedmiotu. Ostatnim rodzajem sposobu przechowywania są systemy wspornikowe. Odpowiednie konstrukcje są przeznaczone typowo do magazynowania długich elementów jak choćby rury. Odpowiednie uchwyty umożliwiają pewne położenie wszystkich części zaokrąglonych..

Z kolei dla pomieszczeń gospodarczych, w których produkt gromadzony jest na paletach doskonałym rozwiązaniem są regały paletowe. Gwarantują one prosty dostęp do towaru, a dzięki temu, że jedna paleta zajmuje jedno miejsce paletowe można z powodzeniem kontrolować stan pomieszczenia gospodarczego. Jeśli chodzi o gabaryty tych regałów to są one zależne od trzech rzeczy: od rodzaju wózków podnośnikowych, towaru oraz od wielkości magazynu. Przede wszystkim są to regały ocynkowane bądź malowane proszkowo, ale na życzenie klienta mogą być skonstruowane ze stali nierdzewnej lub taksówka mleczna kwasoodpornej. .

Najczęściej znajdują zastosowanie w domowych spiżarniach albo pracowniach. Większe układy takich półek wykorzystywane są do urządzenia sklepów albo witryn, zarówno do przechowywania dokumentacji jak i do wystawiania artykułów sprzedażowych..

Źródło: