Tani druk

Wyszukaj rzetelną osobę, która zatroszczy się o twoje mieszkanie oraz sprawi, że będzie w nim naprawdę czysto

Zachowanie domu w czystości wymaga ogromnej ilości wolnego czasu i sił. Nie każdy umie podołać temu obowiązkowi, szczególnie jeśli jest osobą aktywną zawodowo i dużo czasu spędza poza mieszkaniem. Alternatywą w takim wypadku może stać znalezienie profesjonalnej pomocy domowej, która przejmie większość prac związanych z prowadzeniem domu i utrzymaniem go w porządku.

Znalezienie właściwej osoby to ważna sprawa

bałagan

Autor: Kesha Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Powierzenie obcej osobie opieki nad swoim mieszkaniem (polecamy włączniki światła nowoczesne) jest sprawą kluczową i bardzo poważną, więc wymaga znalezienia naprawdę kompetentnej i uczciwej osoby. Należy zaznaczyć, że najęta osoba będzie posiadać dostęp do własnych kluczy, może wykonywać sprawunki dla swych pracodawców i wypełniać różne zajęcia, także bardziej osobiste, jak pranie czy zajmowanie się dziećmi. Musi więc być to osoba zaufana oraz rzetelna, jak też przyjemna w obejściu, gdyż od tego w wielkim stopniu uzależniona jest atmosfera współpracy .

Gospodyni z ogłoszenia

Poszukiwanie pomocy domowej, która zaopiekuje się mieszkaniem, można rozpocząć od internetu. W internecie zlokalizowane są portale, które zamieszczają liczne ogłoszenia dotyczące prac porządkowych oraz prowadzenia domu. Można je znaleźć, wprowadzając w Google (zobacz skuteczne pozycjonowanie stron) hasła: sprzątanie domów warszawa, porządki Praga lub opiekunka do dziecka Mokotów. Wpisanie lokalizacji domu pozwoli natrafić na osobę, która zamieszkuje w bliskiej odległości oraz bez kłopotu może pojawiać się wczesnym rankiem lub wychodzić wieczorami. Zatrudnienie gospodyni spoza miasta może zmuszać do zapewnienia jej miejsca zamieszkania.

Z praktyką oraz referencjami

Dobrym pomysłem jest zatrudnienie osoby, która posiada już praktykę w tego rodzaju pracach i może przedstawić referencje od swoich poprzednich pracodawców. Dzięki temu ma się możliwość uzyskać dodatkowe informacje na temat osoby, której zamierza się powierzyć swoje gospodarstwo albo opiekę nad dzieckiem. Trzeba też pamiętać, że z usług osoby sprzątającej można korzystać okazjonalnie i nie ma potrzeby zatrudniać jej na stałe. Można umówić się na cotygodniowe sprzątanie lub pomoc przy okazji znaczniejszych, np. wiosennych porządków.